Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dubí místo prostitutek trápí koně, lidé si staví stáje bez povolení

Radnice v Dubí na Teplicku chystá stezky pro koně. Ve městě je totiž hned 17 chovů, stáje jsou stavěny bez povolení a vědomí vlastníků pozemků. Místní se zlobí, že zvířata znečišťují a ničí cesty ve městě a okolí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

karelka3

Fůru hnoje odvezu

za litr tuzemáku. Zn. Zahradkář.;-)

0/0
27.4.2011 23:39

ShadowBoo

Tak to začíná být fakt hrozný..

Sice nejsem obyvatelem Dubí, ale jsem majitelem cca 350 kilového koníka, se kterým brázdím Krušné hory a oblast ústecka, ani se mi nechce věřit tomu, co zde čtu. Samozřejmost pro mne a mé kolegy ze stáje je na cestách a silnicích po sobě uklízet kobylince. Kdo jezdí na koni a toto po svém koníkovi neuklidí je u mě prase a na koni nemá co dělat, dokud se nenaučí určitým pravidlům. Co se týče lesních stezek, už jste někdy viděli stezku nezničenou čtyřkolkama a krosinama? já tedy ne, pokud jedeme ven v době, kdy je vlhko a bahno, stále narážíme na cesty, které jsou rozryté těmito stroji a ani pro naše koně není vůbec lehké po takové cestě jet, natož ji ještě více zničit. Je to potom o zdraví koně, blbě šlápne a odnese to přinejmenším natažená šlacha a to u koní není žádná prkotina. Měli byste se někteří zamyslet i nad těmi běžkařskými trasami, pokud je nemáte vyznačeny a chodí tamtudy koně, musíte prostě čekat, že stopa nebude stále pěkná. Sice se snažíme vám stopy neničit záměrně,..

0/0
27.4.2011 12:34

ShadowBoo

Re: Tak to začíná být fakt hrozný..

pokud je máte v místech kolejiště nebo na podobném místě, to se snažíme vám stopy zachovávat a i okřiknou jiné nenechavce, kteří vám stopy ničí, takže víceméně vám i stopy chráníme, ale nemůžete čekat, že vaše stopy budou zachovány i na lesní cestě, kudy normálně jezdí 4kolky a krosiny a kde jsou vyjeté 40 cm koleje, do kterých opravdu kůň nevleze. Je to pak o držku. Tohle ke stopám. Co se týče zničených cest, nikdy jsme si nevšimli, byť chodíme ve 3 nebo 4 jezdcích, což je  16 koňských nohou (bez podkov podotýkám, ne každý kůň je dnes kován!!!) nikdy jsme si nevšimli, že by cesta po našich koních byla po prvním projetí zničená tak, aby po ní nemohl už nikdo ani sejít, podotýkám, že ny touto cestou muselo chodit denně minimálně 20 koní tam i zpět na pastvu minimálně 2x denně. Bože lidi, proč nejste rádi, když vidíte po tolika letech ty krásný zvířata, který málem vytlačili stroje? To že je nějaká náctiletá pipina blbá a neumí po sobě uklízet, to musí hned odnášet všichni koňáci v okolí

0/0
27.4.2011 12:39

ShadowBoo

Re: Tak to začíná být fakt hrozný..

proč třeba někdy místo sekačky na trávu nepozvete k vám koně ze sousedství? koně jsou výborná sekačka na trávu a přírodní, neutratíte ani korunu, koně se nažerou a budou spokojení všichni. Také využití koňských bobků je dobré na zahrádce, neznám zahrádkáře, který si nechválí koňský hnůj. Kdybyste alespoň chvilku přemýšleli že? Ale na poutích a různých akcích když tam vozí koně z okolí, to svá mláďata necháte svézt že? to vám nevadí. To máte koně rádi. Co se týče těch obydlí pro koně, jak už tady někdo řekl, to bychom mohli také nechat uzákonit, že kotce pro psy a slepičárny pro vaše slépky by se nesměly stavět, protože to vypadá jako slumy. Taky staré kůlny a garáže po pradědech a některé ploty.. mohla bych jmenovat do alelujá.. Jediné co bych ještě mohla říci na stranu koňáků je, aby majitelé stájí, kteří mají JK nebo se jim o koně starají děcka nebo skorodospělé osoby, aby je poučili jak se mají na komunikacích chovat. Opravdu je prasárna a pak to všichni za ně odnášíme, když si po..

0/0
27.4.2011 12:44

ShadowBoo

Re: Tak to začíná být fakt hrozný..

sobě neumí uklidit bobky nebo s veselou náladou jezdí po chodnících. Pak na to my všichni ostatní doplácíme tak, jak se tu začíná projevovat. Je to ale škoda. Potom všichni koně jsou v očích obyvatel obludy, které znečištují okolí, jejich majitelé jsou fracci, kterým je to jedno a ještě se smějí za ploty svých stájí, jak jsou lidé blbí. Sakra přeci nenechte to dojít až takhle daleko, kdy budeme muset chodit na vyjížďky a bát se, že nás někdo seřve.

0/0
27.4.2011 12:47

Dinnnn

diskriminace

Nevím tedy opravdu kolik lesních stezek je zničeno, většina lesních stezek je zpevněná, kamenitá, po které jezdí lesní stroje. Co se týče rozbahnění, víme konkrétně o který úsek jde a konkrétně o které stěžovatele. Ohledně běžkařských stezek, pokud tam není cedule pro běžkaře, že tam je trasa, nevidím důvod tam na koni neprojet, každý si chce svůj sport užít. Povolení na černé stavby chápu, lidi co si je nejsou schopni vyřídit, na to mají asi jiný názor. Holt smůla, že se zrovna řeší koně, Pak se můžou začít řešit psy, povolení na kotce, různě stlučené ze dřeva, také to třeba někde vypadá jak u cikánů a to mají jen psy a ne jednoho, mhohem horší bych řekla jsou exkrementy od psů, jsou všude, kam se podíváte. Jen vlezete s koněm na louku a ze sedla to krásně vydíte, jak je všude nasr... a to starostovi nevadí?Na ulicích?

0/0
27.4.2011 11:37

Rectory

Nesmysli

Je vidno že nežijete v Dubí. Nikdo nevíte nic a jen melete. Co se týká chovu koní v Dubí jsem tu s koňmi jako jedna z nejdelších chovatelů. Faktem je že dříve byla fakt náhoda když jsme se s koňmi potkaly a dnes jsou na každé druhé louce, to že holky z ostatních stájí po sobě neuklízí, jsou drzí, a jezdí jako čuňata je věc jedna, a mělo by se s tím něco udělat, ale osočování slušných a poctivých majitelů koní je věc druhá. Píšou zde o 17 chovech ! Už to je zavádějící. Za prvé na katastru Dubí je 21 stájí. Za druhé dva koně na zahradě není CHOV !  Dubí je lázeňské město?? Opravdu ??? Maximálně nahoře u lázní. Přijeďte se podívat k nám dolu do Dubí jestli Vám to tady bude připadat jako lázně tak Vám sobně dám metál. Dále se pan pisálek zmiňuje že pouze dva z jeho údajných 17nácti stájí má vše v pořádku... osobně znám minimálně 6 stájí kteří mají vše naprosto v pořádku. Je to opět jen masová medializace jak zničit všechny koňaře jak se nechal již jednou starosta slyšet  že by rád udělal.

0/0
27.4.2011 10:36

Mat_Hawk

mám dojem,

že se tam míchá několik věcí: je otázka, jestli stáj pro koně podléhá stavebnímu povolení a souhlasu majitelů okolních pozemků. Domnívám se, že nikoliv, i když získání písemného souhlasu sousedů předem považuju za rozumné, aby se předešlo různým naschválům. Další věc je ježdění na koních po silnici. To je ošetřeno vyhláškou a je jasně definované, co se smí a co se nesmí. Úklid kobylinců, pokud jejich množství přesáhne snesitelnou mez, může obec ošetřit místní vyhláškou. Další věc jsou stížnosti na stav lesních stezek. Nechápu dost dobře, čím může trpět lesní stezka, když po ní chodí koně. Každopádně pokud to obci vadí, není nic jednoduššího než vytyčit koňostezky a napsat si o nějakou tu eurodotaci. Pochybuju, že by neuspěli. V článku mi chybí, jestli se jedná o koně tažné, lesácké nebo jezdecké. Lesáckému koni budete těžko vyčítat, že rozryl nějakou lesní stezku... Formanovi těžko vyčítat, že nesesbírá kobylince roztroušené na třiceti metrech...

0/0
26.4.2011 14:10

trilock

Re: mám dojem,

Nechápu dost dobře, čím může trpět lesní stezka, když po ní chodí koně... k pochopení stačí se po nějaké zkusit projít a nebo projet na kole. Ale zase je to jen o tom, jestli mám trochu ohleduplnosti a vnímám co kolem sebe dělám, a nebo mám pocit, že jsem středem vesmíru já a můj kůň, já a moje motorka, já a moje čtyřkolka a koneckonců i já a moje kolo, nebo vycházková hůl. Vrcholem tuposti byl můj zážitek ze zimy, kde byly po svážnicích v okolních kopcích vyjeté super běžkařské stopy. Jednoho dne komplet rozdupané koňmi, kteří se ve stopě i mimo ni shodně prošlápli až na podkladovou cestu. A vedle stopy tři čtvrtiny zasněžené cesty k dispozici... Prostě a jednoduše blbec na koni je pořád jenom blb co jede na koni.

0/0
26.4.2011 14:25

Mat_Hawk

Re: mám dojem,

nevím, ale pohybuju se běžně po lesních cestách (koňmo i pěšmo), po vrstevnicích i spádnicích, často velmi frekventovaně navštěvovaných koňmi a nemám pocit, že bych si lámala nohy. Rozčilovat se, že do povrchu cesty ďoubě vycházková hůl už dle mého skromného názoru překračuje hranice extremismu, ale budiž. Souhlasím s Vámi, že rozdupat běžkařskou stopu ovšem opravdu není pěkné. Na druhou stranu bych to chápala jedině v případě, pokud po nich někdo přibližoval klády.

0/0
26.4.2011 14:34

cajdex

Re: mám dojem,

no ve vyhlášce o provozu na pozemních komunikacích je tuším něco o tom, že účastníci provozu nesmí svým působením znečišťovat veřejné komunikace a jezdec na koni je účastník silničního provozu. To ke kobylincům. Co se týká ničení lesních cest. Pokud se jedná o nezpevněnou cestu v rovině, opakované působení provozu koní hlavně za mokra způsobí rozrytí a následné rozbahnění (asi jako když cestu rozryjí divoká prasata) takže pěší opravdu neprojde, ve svažitém terénu k tomu připočtěte erozi a když pominu půdoochranné škody, tak cesta je za chvíli neprůjezdná i pro těžkou lesní techniku.

0/0
26.4.2011 14:30

Mat_Hawk

Re: mám dojem,

nechci se přít, nevím v jakém regionu žijete a v jakém stavu tam ty cesty jsou, ale podle Vašich slov by pak nemělo smysl budovat jakékoli koňostezky, protože po sezóně by byly totálně zničené. Nechci polemizovat, ale moje zkušenost s terénem využívaným koňmi zdaleka není tak tragická.

0/0
26.4.2011 14:42

prazakm

Re: mám dojem,

Já mám zkušenosti přesně opačné. Zkuste se projet na kole, nebo třeba i jít pěšky po cestě, kde prošel jeden jediný kůň, když byla mokrá a měkká a potom vyschla a ztvrdla. Po té cestě se prostě jet nedá.

0/0
26.4.2011 14:51

Mat_Hawk

Re: mám dojem,

To máte těžké, zkuste se projít nebo projet na koni stezkou, kde projel bahnem cyklista a pak to zaschlo... Chápu, že je to nekomfortní, ale beru to tak, že jsem v přírodě. Věřím, že chodíte-li tou cestou denně, je to protivné, ale pokud je to prostě lesní cesta bez bližší specifikace, tak zákaz koní, kol, neřkuli čtyřkolek asi neuhrajete. Vidím to asi jinak než vy, ale tady bych asi rozlišovala, jestli se to děje kvůli tomu, že ten kůň má prostě půl tuny a podkovy a tudíž kam šlápne, tam se bude bořit víc než sedmdesátikilový člověk a nebo jestli je to bezohlednost majitele, který - jak už tady bylo uvedeno - nechá kobylu rozdupat upravenou běžkařskou stopu.

0/0
26.4.2011 15:01

stefi_ul

Re: mám dojem,

Kun ma skoro 3/4 tuny, tomu kolej od kola moc vadit nebude. Kun vymackne v travniku podkovu, cyklysta ne. Pokud je tam 17 chovu, uz to takova sranda neni, protoze se da predpokladat, ze nektere maji vice nez jednoho kone a tech tam bude nekde kolem 30ti. Vzhledem k tomu, ze jsou v Dubi i lazne a tudis tam po upravenych stezkach chodi turiste, lazensti hoste, je to problem. Lazenak si tezko vezme kanady, aby ustal cestu po projizdce koni.

0/0
27.4.2011 6:56

Britano

Re: mám dojem,

je vidět, že se v chovu koní skutečně vyznáš :-D vymáčkne v trávníku podkovu???? :-D no...ono možná si zjistit něco o mechanismu kopyta, abys pochopil/a, že ani pro koně, který není okovaný (a takových je dnes troufám si říct už většina) nemusí být zrovn pohodlná chůze po nerovných cestách....ty nerovnosti nezpůsobují jen koně, ale uplně stejně třeba cyklisti, motorkáři, čtyřkolkáři, stroje....no prakticky skoro všichni...a pro srovnání, skupinka cykloušů dokáže cestu "zničit" stejně jako jeden kůň...počítám, že kolo má tak třetina populace...kolik asi teda připadá kol na jednoho koně???? nesnáším jednostrané názory...lidi na koních by se měli nad sebou zamyslet, ale stejně tak i ten zbytek...včetně cyklistů...protože ani když venčím pěšmo dítě, tak mi neni zrovna příjemné, když se po lesní cestě v nepřiměřené rychlosti vyřítí cosi a já zběsile uskakuji s dítětem kamsi do roší,...tak že bysme zakázali cyklistyku...:-) myslím, že to chce spíš trochu tolerance, než okamžité represe...

0/0
27.4.2011 16:06

sunka007

konici

Pokud staj nema pevne zaklady, tak je to docasna stavba a zadne povoleni (napr. stavebni) neni treba. Pokud kone neznecistuji potok ci ulice, neni zadny legalni nastroj pro buzeraci.

0/0
26.4.2011 14:09

prazakm

Re: konici

Tak tahle moudra si raději nechte pro sebe a zkuste si o tom napřed něci nastudovat.

0/0
26.4.2011 14:41

Scarlett from Scottland

jak někomu může vadit kůň....?

0/0
26.4.2011 13:51

kralikova_reinkarnace

Re: jak někomu může vadit kůň....?

no on ani tak nevadí ten kůň jako kobylince před vchodem do domu a cesta na které člověk zapadne po kolena do bahna ;-)

0/0
26.4.2011 13:54

Scarlett from Scottland

Re: jak někomu může vadit kůň....?

jo to chápu, i když mě by teda rozčílily víc jiné věci. Dnes vidět koně je pomalu zázrak a vyjímka a takovým lidem co je vlastní (pokud se nejedná o týrání zvířat) bych neházela žádné klacky pod nohy ani nedělala komplikace.... jsou podstatnější problémy, co je třeba řešit. Někdy mě udivuje, jak mnoho je lidí, kteří nesnáší prakticky každého živého tvora kromě sebe a svých dětí. A víc nic.

0/0
26.4.2011 14:19

prazakm

Re: jak někomu může vadit kůň....?

No nevím, kde bydlíte, ale koně jsou dnes vidět všude. A není to žádný med, mít je v blízkosti. Když se například tupá mladá děvčata proháněla po dešti na trávě u nejnavštěvovanějšího rybníka na teplicku, tak hádejte, jak to tam asi pak vypadalo.

0/0
26.4.2011 14:45

Isaac Rokosowski

Re: jak někomu může vadit kůň....?

Jak někomu může vadit kůň? Úplně stejně, jako kterékoliv jinné zvíře. Já mám např. z koní strach- tedy vadí mi v mé společnosti. Stejně jako jiným lidem může být přítomnost jistých zvířat nepříjemná- např myši, hadi,hmyz atd.

0/0
26.4.2011 15:56

jeen

Stáje bez povolení?

Tak to asi budou stáje pro bílé koně.

;-D

0/0
26.4.2011 13:30Najdete na iDNES.cz