Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rada Činoherního studia odvolala ředitele, protože kritizoval politiky

Správní rada divadla Činoherní studio v Ústí nad Labem odvolala dlouholetého ředitele Jaroslava Achaba Haidlera, který se loni začal výrazněji angažovat ve veřejném životě a kritizovat představitele města. Divadlo je přitom závislé na dotacích, které od města dostává.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Billy77

Nechápu

proč by měl stát nějakým drbanům platit za to, že hrajou divadlo. Pokud je něco kvalitní, svoje mecenáše si najde. Pokud to kvalitní není, má to smůlu.

0/0
31.3.2011 15:55

strejda z ul

Re: Nechápu

Správně! Souhlas.. Vašimi slovy se dá takto vyjádřit postoj magistrátu a dalších "zmatených" duší, jejichž myšlenkové pochody jsou vlivem cílené masáže otesány již pouze a jen na přepočítávání a přesouvání zlaťáčků. Ach jak krásně cinkaj...a jak náádherně se třpytěj!!! Ale proč jich je v mé kapse tak máááálo? Víc! Víííííc! Je zbytečné se zajímat o cokoliv jiného!!! Nepředstavitelné veškeré hodnoty přepočítávat na cokoliv jiného než na ty žlutavé plíšky! Hromady zlata a fajn den všem hrabošům! :-)

0/0
31.3.2011 17:14

ntech

Geniální zkratka

Vážený pane "Klausi", Händel, Beethoven či Bartók byli v určitých etapách svého života finančně na dně. Považujete proto jejich hudbu z toho období za nekvalitní?

0/0
31.3.2011 18:36

achabisko

Re: Nechápu

Nechápu proč by měl stát nějakým drbanům platit za to, že pečují o přestárlé anebo městkou policii. Pokud je něco kvalitní, svoje mecenáše si najde. Pokud to kvalitní není, má to smůlu.

0/0
1.4.2011 0:34

Billy77

Re: Nechápu

No, městská policie se platí z místní kasy a potřebují ji všichni. Sociální péče se platí taky z místní kasy, protože se opět týká všech. Ale vaše divadýlko se týká jen vás a pár nadšenců, tak nevidím důvod, proč by to mělo být placené z obecní kasy. Možná si většina lidí umění představuje jinak, než vy, ale "jejich" umění stát nedotuje.

Jinak to srovnání s velkými hudebními skladateli bylo úsměvné ;-D

Jestli chcete hrát a nemáte na to peníze, sežeňte si sponzora. Tak to dělá každý, kdo se chce věnovat nějakému koníčku, co něco stojí. Vážně nechápu, proč by vaši zábavu, měla platit obec.

0/0
1.4.2011 0:57

jakotunejsem

Re: Nechápu

Billy77, kdyby mi v tom nebránilo dobré vychování, řeknu, že jste kretén sedící u TV Nova. Protože mi v tom dobré vychování braní, neřeknu to.

0/0
2.4.2011 21:27

ntech

Re: Nechápu

Úsměvné možná, ale zcela v intencích vašeho myšlení (nedokážeš si na sebe vydělat = nedělej umění). Z tohoto závěru mne spíš mrazí. Možná to nechápete, ale kulturu obecně posunují kupředu věci, které nejsou přepočitatelné na sponzorský dar a pochopitelné většinou - aspoň v ten daný okamžik. Bez nich by celá (minimálně) evropská kultura (tj. i kulturní obecenství včetně vás, milý pane) už dávno zdegenerovala. Chcete-li zdegenerovat, je to vaše věc.

0/0
3.4.2011 13:34

Paa1

Re: Nechápu

Mám pocit, Billy 77, že jsi negramot.. Můžeš se jen utěšovat tím, že na diskuzních fórech idnesu nejsi sám. Víc k tomu netřeba.

0/0
1.4.2011 12:24

pupack

...

Ústecká galérka, pardón magistrát to je defacto nejlepší divadelní sbor široko daleko... Stačí se podívat na jakoukoliv činnost kterou za sebou zanechává od staveb přes rekonstrukce a jiné blahobytné (pro ně) zakázky...a pod to se podepíšu. Lukáš Slováček

0/0
31.3.2011 10:12

achabisko

Re: ...

To je sice pravda, ale za 39 milionů (zasedačka) vysilají jen 6x do roka "přímý přenos ze Zastupitelstva". Činoherák hraje 156 x do roka a za třetinu :O))

0/0
1.4.2011 0:36

Martin Kříž

Nevěřím

"Je potřeba zahájit nová jednání o významu Činoherního studia pro město a celý region, která se úzce vážou i k dramaturgické koncepci a uměleckému směřování divadla. Za této situace je zcela pochopitelné, že nejpovolanějším je umělecký šéf, jak je tomu obvyklé v řadě jiných divadel," vysvětlila své rozhodnutí správní rada.

Tahle věta o něčem vypovídá.Totiž o tom,že nový šéf,jakkoliv fundovaný,už nikdy nedostane tolik peněz,kolik dokázal zařídit Achab.To bude o postupném úpadku Činoherního studia.Nehraji si na proroka, v našich krajích to je prostě zvykem.Vzpoměňte si za pár let.!!

0/0
30.3.2011 20:08

Jaroslav Kučera

Voliči

Milí voliči, doufám, že si to budete pamatovat!

0/0
30.3.2011 14:11

kosobecny

Re: Voliči

Taky doufám, a hlavně ve správnou chvíli dobře připomenout! Rv[>-]Rv

0/0
30.3.2011 14:58

mar3k

Jojo...

Bohužel... Oprávněně kritizoval své chlebodárce a ti, jak začíná býti zvykem, nemají kritiku rádi... Stalo se, co muselo. Nebylo by od věci, kdyby ten náš slavný magistrát, a jemu podobné úřady, smetla tsunami.

[>-]EURv!!

0/0
30.3.2011 11:45

usti-mnichov

Re: Jojo...

jak je ten slogan.....koho chleba jis toho pisen zpivej?

0/0
30.3.2011 13:02

achabisko

Re: Jojo...

Jenomže on je právě problém v tom CHLEBU. Oni totiž úřednící státní správy jedí náš daňový chleba, a tak by podle toho měli taky zpívat a netvářit se, že dávají ze svého.

Chce to petici občanů - milý magoráte, zbav nás už konečně té zatracené kultury!! A propříště si už nic tak odporného jako je kultura nedávej do volebního programu :o))

0/0
1.4.2011 0:40Najdete na iDNES.cz