Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Severočeští strážníci měří rychlost jen v Ústí, jinde čekají na změnu zákona

Ze sedmi okresních měst na severu Čech dohlíží na kázeň řidičů pouze v Ústí nad Labem. Ostatní sborově říkají, že podle současného zákona to nemá cenu - měřené úseky totiž musí být na začátku i na konci vyznačené značkami. To však může změnit plánovaná novela zákona o dopravním provozu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

majkl1

Půvab nechtěného

Z článku jasně vyplývá jedno - nejde o bezpečnost, dodržování rychlosti, ale o to, nachytat a hlavně "zinkasovat" co nejvíce řidičů. Přitom psychologický  a efekt označení měřeného úseku funguje, ať se na úseku měří nebo ne. Je zajímavé, že jinde se staví (většinou na úsecích s omezenou rychlostí) k silnici papundeklové figuríny policistů právě pro tento efekt.

Druhou věcí, která se jeví jako silně neetická, je to, že vybrané pokuty putují do obecní kasy. A z ní i na platy strážníků (ostatně ti jsou za vybrané pokuty odměňováni i jinak). A že jde "o kšeft" je vidět i z toho, že se do měření hrnou i soukromé firmy. Obecní policie by rozhodně neměla suplovat práci státní, její úkoly jsou jiné. Ať si její šéfové říkají co chtějí. Jenže právě plnit úkoly, pro které je určena, se městské policii jaksi moc nechce. V jistých lokalitách, které by právě měly být středem jejich zájmu, strážníky neuvidíte jak je rok dlouhý. Jejich korzování před nákupními centry a po hlavních třídách je k ničemu.

0/0
16.3.2011 19:17Najdete na iDNES.cz