Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Mostečané Mostu rozdrtili soupeře. Stačilo rozdat několik aut

Sdružení Mostečané Mostu, které před volbami pořádá loterie o auta a notebooky, v komunálních volbách ostatní strany převálcovalo. Svůj hlas mu dal každý druhý volič, takže strana ani nemusí hledat koaličního partnera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fiestak

Most

Ještě že už tam nemusím žít.Rv

0/0
20.10.2010 6:40

ererik

Cikánům těm je tu hej, těm v Mostě neublížej

Tak jste si milí mostečané zvolili další čtyři roky protěžování cikánských hord. V Chanově Sdružení dostalo 83% hlasů a proč asi? Zadarmo to určitě nebylo. Toto politické sdružení nekupuje hlasy jen za kola, počítače a auta, ale svým věrným romům strká i penízky do kapsy. Další čtyři roky bude pokračovat bagrování rezerv městské pokladny, která už teď doznala citelného pádu ke svému dnu. To bohužel nikoho už nezajímá. Dostali kola, auta, počítače, odpady jsou zdarma, ale že toto město vede  Sdružení Mostečanů Mostu k totální zadluženosti je lidem dle volebního výsledku ukradené. Nu komu není rady, tomu není pomoci. Já osobně se budu snažit z tohoto města vypadnout, neb s přístupem této skupiny politiků se Most stane největší cikánskou osadou v tomto státě a to obzvláště, když teď budou moci zrealizovat svůj schválený plán na opravu a rekonstrukci Chanova v hodnotě půl miliardy korun.  Rv 

0/0
18.10.2010 12:38

jaro01

Mostecká fakta

Dluh před začátkem vládnutí MM s KSČM v r.2006 - 50 mil.Kč

Dluh města Most v roce 2010 - 750 mil.Kč

Dluh města Most v roce 2014 - ???? mil.Kč

Sliby a dary něco stojí ! Čeká město Most v budoucnu exekuce ?

0/0
18.10.2010 12:35

kecálek_český

Re: Mostecká fakta

z čeho jsou prosím tyto informace (nezpochybňuji je, jen se ptám) - já jen, že v Mostě nějaký ten pátek bydlím, tak se mi tyhle čísla zrovna moc nelíběj...

0/0
18.10.2010 16:42

jaro01

Re: Mostecká fakta

Tato čísla byla použita v rámci předvolební kampaně. I já si rád vše ověřuji - a tak jsem zjistil z různých webových stránek města, svazu obcí a měst atd. skutečnost , že město si bere hlavně letos velké úvěry . Namátkou - na rekonstrukci haly 250 mil.Kč, na krytí dotací 280 mil.Kč ( bude se realizovat ke konci října ) se splatností až v od roku 2014, 20 mil. na úpravu magistrátu 20 mil.Kč atd. To samozřejmě nemusí být ještě špatné - ale v minulém období prosadilo vedení města , že se nebude zjišťovat rating pro banky, a tím pádem další úvěry asi banky nebudou dávat. K tomu se vyjádřil náměstek primátora pro ekonomiku Luboš Pitín. „Nikdo po městě ratingové hodnocení nechtěl. Banka si sama zhodnotí město,“ uvedl a dodal, že jiným městům banky odmítají úplně úvěrovat. „Město Most by si nutně půjčovat nemuselo, ale dostalo by se do situace, kdy by nemělo volné prostředky na nenadálé výdaje,“ To znamená, že cca letos přes půl milardy je počítáno na nenadále výdaje. Více než podivné.

0/0
19.10.2010 10:03

jaro01

Re: Mostecká fakta

Podle bývalého primátora Bártla město v roce 2006 mělo dluh cca 50 mil.Kč, jeho slova potvrzuje i statistika na webu měst a obcí, kde stoupá sice zadluženost za období od 2002 z 10 mil.Kč na těch cca 50 mil.Kč. Podle oficielních vyjádření ze zastupitelstva - po prodeji městských bytů , které nyní končí, již město prakticky nedisponuje žádnou nemovitostí. Víme , za kolik byty v Mostě město prodává . Úvěr na halu bych ještě bral, snad se pořádáním nějakých akcí zaplatí, nicméně další úvěr na 280 mil.Kč již není třeba, přesto se v tuto chvíli vybírá banka. Samozřejmě oficielně Vám zastupitelé vysvětlí, že se vše vrátí. Ptám se kdy a jak ? Město Teplice má nulový dluh,a realizuje vše také jako Most. A to neříkám proto, že tam vládne ODS. Každý ať si udělá úsudek o zadlužení sám, ale jsem přesvědčen, že peníze jsou použity na financování volební kampaně, dávány obyvatelům ve formé jízdenek a spřáteleným firmám atd.

0/0
19.10.2010 10:16

jaro01

Re: Mostecká fakta

V předvolební otázkách až na SMM všichni ostatní apelovali na rozumnou úvěrovou politiku. Občané Mostu si vybrali variantu žít na dluh. I já žiju v Mostě od roku 1956, a i mne se ta čísla nelíbí. Bohužel nikdo z lidí co volilo SMM toto nesleduje, oni žijí nyní, po nás ať je potopa. Bohužel . . .

0/0
19.10.2010 10:23

trevelino

Most

Žiju v Mostě 49 let. Musím také řéci, že ve volbách do poslanecké sněmovny volím jen pravici. Ale co se týká komunálních voleb jsem jednoznačně voli ing. Vozku a další z Mostečané Mostu. Podnikám a sídlím v mostě , kterej se opravdu po revoluci mění / k dobrýmu/ A vláda Mostečanů mu opravdu v minulých čtyřech letech prospěla. je to vidět na každym kroku. Dalším faktorem je osoba primátora. Znám ho ještě u dob " komunistů" kdy jsem pod ním pracoval na šachtě , kde on byl hlavním inženýrem. Takže kredit velmi dobrý -poctivej chlap, pracovitej , kterej dokázal odcenit i práci druhejch lidí. nevím co k tomu dodat ...osovní zkušenost je přece ta nejlepší ... a auta , balonky atd ...to určitě nerozhodly .

0/0
17.10.2010 16:17

jaro01

Re: Most

Žiju v Mostě o něco déle. Ano, za 20 let se hodně změnilo. Ale vládly zde jak ODS i ČSSD, tak i další, dnes již neexistující strany. Udělalo se hodně dobrého, ale i chyb. Nicméně zadlužení nikdy nebylo tak vysoké. A jen tak naokraj - chodníky a parkoviště se začaly narychlo budovat těsně před letošními volbami, čtyři roky se odpadky odvážejí nepravidelně ( stačí se podívat na popelnice ), některé lokality jsou zanedbané, a nic se s nimi neděje. Pravda je, že domy SBD Krušnohor zkvétají - ale, ve na radnici se dostalo pod SMM i hodně jejich zaměstnaců . Pana Vozku také znám, a nic proti němu, byl to jistě dobrý šéf - hornik. Ale upřímně řečeno - nezdá se Vám, že město je řízeno úplně jinými lidmi.

0/0
18.10.2010 15:15

Vedoucí kolotočář

Trzni chovani volicu je opravdu, ale opravdu prikladem...

...toho, jak by to melo fungovat i jinde. :-)

0/0
17.10.2010 14:12

tajda

Mostečané

Jsem z Mostu, celá ta kampaň vychází z jednoho hesla, že "Průměrný obyvatel Mostu má IQ mezi pokojovou teplotou a číslem košile" (a to fakt není mnoho) ;-D.

 Stačí dovézt pár "celebrit" (hvězdičky ze Superstar, umělci dob totalitních a podobné rychlokvašky), udělat správnou socialistickou veselici a hurá ovečky hodí do volební schánky správný lístek..

 Jo máme odpad zadarmo, děti a důchodci jezdí skoro zadarmo MHD (platí jen nějaké manipulační poplatky, nevím přesně), ale když se projdete po městě, uvidíte, že všechno staví tak jedna, maximálně "spřátelené" 2 firmy, které snad nekorumpují radnici přímo, ale jsou významnými sponzory.

 Město je "mírně" zadlužené, prachy se někde vzít musí..

 No a kapitolou samo pro sebe je mostecké sídliště Chánov a výsledky Sdružení právě v tom to volebním okrsku, asi jde o odměnu za 20 % snížení nájemného, kvůli nevyhovující kvalitě bydlení

0/0
17.10.2010 12:47

trevelino

Re: Mostečané

jenže jestli ta jedna nebo dvě firmy jsou dobré a levné ?? tak co je na tom špatnýho ? Nemůžeme přece ve všem vidět korupci ...to by nás museli všechny za chvíli odvést do blázince...

0/0
17.10.2010 16:20

ajk

.........

to je krása.....at žije demokracie.....(blicí smajl)

0/0
17.10.2010 12:23

zabiak2

mostečané na prodej

For sale Rv

0/0
17.10.2010 11:48

babijo

mostečané

Kdyby si ta strana tak věřila a jak se píše,že lidé již vědí,jak vládli,tak by nemuseli dávat takové dary.Takové volby, by měli být neplatné a souhlasím,že je to korupce.Je to odporné.Co budou dávat příště?Asi vyřazené gripeny.

0/0
17.10.2010 11:26

kecálek_český

Re: mostečané

a do toho bych šel :))

ale Tigera I bych bral víc ;-)

0/0
18.10.2010 16:40

jolla

Politické úplatky

Mostečani nevolili za možnost výhry, ale spíš volili toto sdružení, protože nemusí platit za odvoz odpadků a děti do 15 let jezdí po dobu školní docházky MHD zdarma.

Kdyby je volili jen ti lidé, kteří něco vyhráli, tak volby nevyhrají :-). Prostě tolik dárků/úplatků nerozdali. Otázkou je, zda není úplatek i tužka, balónek a párek zdarma, co rozdávají ostatní strany :-). 

0/0
17.10.2010 10:59

Cofola

Re: Politické úplatky

Heh... a proč podle tebe tolik lidí sází sportku - protože chtějí věnovat nějaké peníze státu? :-)  - Jinak s odvozem odpadků a autobusy zdarma je to totéž jako s Fábiemi - to jsou věci, které prostě reálně nějaké peníze stojí, nic takového  "zdarma" neexistuje, nikdy neexistovalo a existovat nebude. Jenom zabedněnci si myslí opak a spokojí se s takovou ohlodanou kostí, kterou později stejně méně nápadným způsobem trojnásobně zaplatí.

0/0
17.10.2010 12:25

jolla

Re: Politické úplatky

Samozřejmě, že vše se musí zaplatit někde jinde. Jde jen o to, že je tohle hodně zkratkovité - Mostečani uplaceni... Socdem tady rozjela pár velkých šou "pro děti", ale holt "nerozdávala" auta. Další strany jednaly podobně, v rámci svých finančních možností :-). Takže je to spíše volba nejlepšího z nejhorších, prostě jako vždy.

0/0
17.10.2010 12:36

Cofola

Re: Politické úplatky

Neznám konkrétně situaci na mostecku, jsem odjinud, ale uplácení voličů losovanými auty je už z principu podezřelé. Tohle je postavené na hlavu, volby přece nejsou tombola nebo loterie... :-/

0/0
17.10.2010 12:49

jolla

Re: Politické úplatky

A kde je stanoveno, co se nesmí dát jako předvolební dar plebstvu .-). Volby jsou tak trochu tombola, vždyť nikdo  nás nezná všechny lidi z kandidátek osbně a důvěrně. Prostě jen věří, že něco splní, co slíbili a tak ...

0/0
18.10.2010 14:28

kecálek_český

Re: Politické úplatky

mno, mě naštvalo, že na koupaliště pod Resslem měli vloni Romové vstup zdarma - že jsou prej sociálně slabí. My ostatní jsme platili plný vstupný a oni si tam chodili zadarmiko. Taky to tam podle toho vypadalo. A navíc jsme jim to platili my, protože od koho má město prachy, který takhle utratilo?

Letos to naštěstí už zrušili a hnedle bylo koupaliště použitelné...

0/0
18.10.2010 16:42

babacek

Sdružení Mostečané Mostu

Pokud někdo volí za úplatu mělo by to být kvalifikováno stejně jako jakákoliv jiná korupce. Rv

0/0
17.10.2010 9:25

Cofola

Re: Sdružení Mostečané Mostu

Tady se ukázala pravá tvář takzvaných "obyčejných lidí". Mají vždycky plnou hubu korupce v politice a na úřadech, ale když někdo nabídne úplatek jim, tak se můžou přetrhnout. Takže za tím nadáváním na úplatné politiky vůbec nestojí jejich morální hodnoty, ale prostá závist a absence příležitostí ke korupci jich samotných. Hnus. Rv:-/

0/0
17.10.2010 10:29

babacek

Re: Sdružení Mostečané Mostu

R^ Nechci to hledat, ale v liteře zákona stojí kdo úplatek dává a  přijímá bude potrestán…!

0/0
18.10.2010 8:36Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.