Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čistka v děčínské ČSSD: vyloučili první z rebelů, kteří chtěli převzít moc

  18:47aktualizováno  18:47
V děčínské ČSSD začaly čistky. Vedení zdejší organizace v sobotu na okresní konferenci vyhodilo z partaje prvního člena a s dalšími šesti se rozloučí v brzké době. Rebelové se totiž pokusili svrhnout své šéfy a převzít moc. Zbylých přibližně 150 členů pak bude muset znovu k registraci.
Děčínskou buňku ČSSD musí opustit několik členů, kteří se pokusili svrhnout současné vedení. Ilustrační foto

Děčínskou buňku ČSSD musí opustit několik členů, kteří se pokusili svrhnout současné vedení. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

"Těch šest lidí si nepřevzalo dopis, jímž jsme je zvali. Dobře věděli, co se bude na konferenci dít," řekl Pavel Sinko z vedení děčínské ČSSD. Pokud se prý budou i dalším schůzím vyhýbat, budou podle něj vyloučeni stejně, a to 15. ledna na krajské konferenci.

Někteří ze Sinkových protivníků už dopředu prohlašovali, že sobotní schůze je neplatná, protože na ni prý byli posláni lidé třeba z Verneřic a Ludvíkovic, kteří ani nevědí, že jsou v ČSSD a měli jen pomoci prohlasovat, co vedení chce.

"To je nesmysl. Naopak oni objížděli členy, aby na schůzi nejezdili a konference nebyla usnášeníschopná. Nabízeli jim peníze nebo jim vyhrožovali. Lidé přesto přišli v takovém počtu, že jsme mohli hlasovat i zvolit delegáty na krajskou konferenci," řekl Sinko.

Atmosféra v sále Společenského domu Střelnice byla v sobotu velmi napjatá. Sinko se slovně střetl s Tomášem Horáčkem, jenž je známý tím, že lákal mladé lidi do strany na atrakce a mejdany, při předvolebních debatách organizoval potlesk a podporu kandidátům ČSSD a řídil hlasování na některých schůzích. (čtěte více o aktivitách Tomáše Horáčka)

Právě Horáček měl podle Sinka objíždět členy ČSSD a snažit se je přemluvit, aby na konferenci nejezdili. "Řekl jsem mu, že je zmetek. On vyhrožoval, že na mě prý také dojde," popsal Sinko.

Spor vyvrcholil na začátku listopadu

Spory o vliv v děčínské ČSSD se vyhrotily 5. listopadu na jiné schůzi, kde se mělo zvolit nové vedení, jemuž končí dvouletý mandát. Vybrat se měli i delegáti na okresní konferenci, která bude důležitá pro volbu krajského předsedy.

Obě rozhádané skupiny prý měly náznaky, že protivníci plánují schůzi zmanipulovat. Sinko proto jednání zrušil. Jenže rivalové zorganizovali vlastní, vybrali nové vedení a předsedou zvolili Jindřicha Mikla. Sinko ale trvá na tom, že předsedou zůstává on, schůze podle něj nebyla platná.

Mikl později vytáhl vážné obvinění, prohlásil, že se ho snažil Sinko uplatit, když mu nabídl výnosné místo v komisi magistrátu, pokud zajistí, aby jím navržení lidé prošli při hlasování. Sinko to označil za nesmysl. Prý chtěl dát mladším kolegům šanci zapojit se ve vedení města.

Kvůli rostoucím hádkám se okresní vedení ČSSD v sobotu také rozhodlo, že pošle všech 150 členů na přeregistraci. Chce zjistit, kdo je ve straně z vlastní vůle a kdo je pouhá nastrčená figurka lidí sledujících své zájmy. Přeregistrace má proběhnout ještě letos, nejspíš v prosinci.

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

Kompletní seznamy kandidátů do zastupitelstev jednotlivých obcí dle okresů pro Ústecký kraj:

Volby do senátu

Volby do Senátu 2018 proběhnou v Ústeckém kraji v obvodech 5 - Chomutov, 29 - Litoměřice a 32 - Teplice. Pokud žádný z kandidátů nezíská v daném obvodu nadpoloviční většinu, bude druhé kolo senátních voleb 12. a 13. října.Nejčtenější

Chybu v odbavení v MHD může opravit jediný člověk, má dovolenou

Ústecká MHD (ilustrační snímek)

Odbavovací systém Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se potýká se softwarovou chybou, kvůli které mohou...

Silnice je po výměně potrubí klikatá. Byla horší, brání se investor

Špatně provedená práce na jedné z komunikací ve Starých Skoroticích.

Pracovníci vodáren položili ve Starých Skoroticích na okraji Ústí nad Labem po výměně potrubí asfalt jen na část...Rasisty počastovaní školáci z Teplic dostali jako útěchu notebooky

Obdarovaní žáci teplické školy.

Čtyřiadvacet nových notebooků v hodnotě téměř čtyři sta tisíc korun převzali žáci Základní školy Plynárenská v...

KVÍZ: Rozkrájím se pro váš hlas, voliči! Poznáte kandidáty podle hesla?

Ilustrační snímek

Přes dvě stě kandidátek a kandidátů chce obsadit pouhých 27 křesel v českém Senátu. Dalo by se očekávat, že při...

Italský majitel se nestará o zámky na Lounsku, soud mu je může zabavit

Zámek byl postaven roku 1611 na místě původní tvrze, vystavět ho nechal Štefan...

Případ chátrajících zámků v Postoloprtech a Cítolibech na Lounsku míří po několika měsících policejního vyšetřování k...

Další z rubriky

Chceme znovu nastartovat rozvoj Ústí, bez velrybářů, říká Tošovský

Před deseti lety se Pavel Tošovský z politiky stáhl, teď se do ní vrací jako...

Před dvaceti lety byl starostou ústeckých Neštěmic, který mimo jiné rozhodl o stavbě plotu v Matiční ulici, později...

Žena říká, že ji na Lounsku znásilnil cizí muž. Policie hledá svědky z aut

Neosvětlená cesta od zastávky autobusu ke kolejím Hvězda. Právě tady často...

Kriminalisté prověřují případ znásilnění na Lounsku. Mladá žena vypověděla, že k ní večer v blízkosti silnice z...

Jde nám o to, aby v Ústí zůstali bydlet vysokoškoláci, říká lídr KSČM

Pavel Vodseďálek je jedničkou komunistické strany v Ústí nad Labem.

Udržet v Ústí nad Labem vysokoškoláky, zamezit příchodu nepřizpůsobivých i řešit neutěšenou situaci v sociálně...

Najdete na iDNES.cz