Litvínovský gólman Pavel Francouz vyráží puk.

Litvínovský gólman Pavel Francouz vyráží puk. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Litvínovský Francouz byl nepřekonatelný. Vynuloval střelce Slavie

• 0
Chomutovští hokejoví Piráti v neděli vycenili zuby! Ani Litvínov, který v extralize zuby cení už déle, neostrouhal. Verva však nebodovala naplno, se Slavií vyhrála 1:0 po nájezdech.

Už s uzdraveným zlatým olympionikem Šlégrem v sestavě Litvínov marně bušil v základní hrací době do výborného brankáře Furcha, ale stejně to měla pražská Slavia s opět znamenitým Francouzem; 0:0, za 3. třetiny nepadl gól! V prodloužení jakbysmet. A v nájezdech uspěli jen dva litvínovští střelci Hübl s Hanzlem.

"Slavia přijela spíš bránit, občas zahrozit z přesilovky, nebo protiútoku. Ale stejně toho moc nebylo. Snažili jsme se do nich tlačit, ale oni bránili výborně. A Dominik Furch chytal exkluzivně," ocenil kolegu Pavel Francouz, litvínovský brankář. Byla to pro něj ale spíše cena útěchy, prémiový bod urval Litvínov i díky Francouzovi, který neinkasoval ani v nájezdech.

"Oba týmy hrály dobře, my jsme tam konečně nelítali, hráli jsme vyloženě naši hru. Po dlouhé době to bylo od nás na koukání," byl i přes penaltovou porážku spokojený Furch.

Dva měsíce trvalo posledním Pirátům, než vyhráli venku. Oslavují svého kanonýra Hrušku, důležitou výhru v Kladně obstaral gólově sám. Chomutov uspěl 2:1.

Hlavně jeho první gól v čase 13:51, to byla one Hruška show. Nahodil si puk do útočného pásma, sám si ho dojel, v koutě vybojoval a po vybruslení před branku jej procedil mezi betony gólmana Chábery. Ve 3. periodě mu skvěle nahrál Bartečko a Hruška z první uklidil. Piráti oslavují i brankáře Růžičku a děkují tyčkám, protože Kladno je rozezvučelo hned třikrát. Gólový švih Miloslava Hořavy v 53:20 dal ještě domácím naději, ale nic víc už z tlaku nevytěžili.

Piráti i v úterním kole zůstanou venku, hrají podkrušnohorské derby v Karlových Varech. A Litvínov je podruhé v řadě doma, v 18.20 v televizním zápase vyzve neoblíbeného soupeře Zlín. To bude podobné jako se Slavií. Možná ještě těžší," tuší Francouz.