Hokejový mistr z Litvínova po derby utekl z poslední příčky

7:56aktualizováno  7:56
Strhující finiš hokejového derby před vyprodanou pirátskou arénou. Domácí Chomutov do táhl s mistrovským Litvínovem dvougólové manko, jenže nakonec vřískali hosté: jen po 21 vteřinách prodloužení rozhodl o dvoubodové výhře 3:2 v přesilovce Hanzl.

Jan Rutta (vpravo) z Chomutova pálí, vleže zasahuje Lukáš Vantuch, v litvínovské brance je připraven Jaroslav Janus. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Devět minut před koncem vedeme o dva góly, to už máme dotáhnout. Ale konečně vezeme dva body z venku, to je dobré,“ řekl litvínovský kapitán Michal Trávníček.

Jeho celek díky třetí výhře z posledních čtyř zápasů o skóre opustil poslední příčku extraligy, poslal pod sebe Karlovy Vary. „Nekoukáme na tabulku, ale na zápasy, které nás čekají,“ avizuje Trávníček.

Zato Chomutov je v útlumu, projel páté z posledních šesti utkání. „Možná na nás dolehla nějaká krize, která asi přijde na každé mužstvo. V úterý zkusíme v Brně získat ztracené body z dneška, pak máme kvůli olympiádě mládeže v naší hale prostor na uzdravení. Jeden z důvodů, proč nám to nejde, je, že lepíme sestavu. Máme zraněné a pobouchané hráče,“ uvedl Jan Šťastný, asistent chomutovských Pirátů.

I proto si na střídavé starty vytáhli z Kladna zatím na jednozápasovou výpomoc nejproduktivnějšího hráče 1. ligy Davida Stacha, který ve 39 zápasech nasbíral dechberoucích 71 bodů (19+52). „Moc jsem si zápas užil,“ svěřil se Stach, který chvíli hrál i s hvězdami Červenkou a Vondrkou. „S nimi je to radost, jsou jedni z nejlepších v republice!“

Mistři si vybudovali náskok po trefách Martynka v přesilovce a Hořavy v oslabení. Dvě minuty po jeho gólu však závar zužitkoval fantom Červenka a v čase 56:15 po drzém průniku dorovnal Rutta. Poslední slovo měl v prodloužení Hanzl.

„Za stavu 0:2 jsme otevřeli hru, šli po soupeři a dostali ho pod tlak. Bod je v tuhle chvíli zlatý, ale jsme zklamaní, chtěli jsme potěšit diváky,“ želel domácí asistent Šťastný; arénu zaplnilo 5 250 diváků. Litvínovský Trávníček si kulisu chválil: „Skvělá atmosféra! Na venkovním zápase jsme byli jako doma, chomutovští fanoušci ty naše nepřekřičeli.“

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Brian Ihnacak.
Litvínovu by mohli pomoci z krize Ihnacak a Vandas

Hokejový Litvínov potřebuje zastavit sérii neúspěchů a snaží se vzpružit tápající tým příchodem nových hráčů. Blízko dohodě s klubem jsou útočníci Brian...  celý článek

Ústecký trenér Antonín Pištěcký během time-outu
Mít duši jen v koncovkách nestačí, ví ústecký kouč Pištěcký

Hororové drama se šťastným koncem = dobrý rozjezd do sezony. Basketbalisté ústecké Slunety v prodloužení přetlačili Kolín 95:92 a po třech odehraných zápasech...  celý článek

Robert Kysela
Kysela: Nový kouč by nepomohl. Potřebujeme posily a zvednout sebevědomí

Devět zápasů trvalo, než hokejový Litvínov utnul sérii porážek, která ho přikovala na dno extraligy. Jinde by se už nejspíš poroučeli trenéři, šéfové Vervy ale...  celý článek