Trenér Chomutova Jiří Čelanský.

Trenér Chomutova Jiří Čelanský. | foto: Zavoral Libor, ČTK

Pod Čelanským nabrali Piráti na správný vítr, ulovili druhou kořist

• 0
Hokejoví Piráti z Krušnohoří už neplují na vlnách podivna. Druhý zápas pod novým trenérem Čelanským = druhé vítězství v prodloužení. Chomutov raboval 3:2 v Kladně a na posledním místě extraligy ukousl z manka na konkurenty Liberec a Vary.

"Dobrá výhra pro sebevědomí," řekl asistent trenéra Zdeněk Skořepa.

Po sedmi venkovních porážkách v řadě konečně veselý pirátský ryk! I bez marodů Krafta, Hřebejka, Mrázka a Kostúra. Ale uzdravil se Důras a byl klíčovým mužem.

Dal dva góly. Nejdřív vyrovnal na 1:1 poté, co Sikora u mantinelu sebral rozehrávku Rytířů a nabil k zadní tyčce. V čase 61:02 rozhodl overtime, když si jeho přihrávku srazil do sítě ležící bek Macholda.

Důležité bylo také, že Chomutov jen 29 vteřin po Paterou využité přesile dal na 2:2. Ujalo se Pavlasovo nahození.

"První třetina nebyla z naší strany až tak dobrá, málo pohybu. Od půlky zápasu už to byla hra, jakou chceme praktikovat. Napadání, aktivní hokej. Z toho pramenily všechny góly," chválil Skořepa. Piráti v neděli hostí Zlín.

Témata: Piráti Chomutov