Chomutovští hokejisté velebí Vondrku, hattrickem sťal Třinec

10:52aktualizováno  10:52
Hokejový Chomutov v úterý ukázal lepší tvář, doma si podal druhý Třinec.

Chomutovský útočník Michal Vondrka překonává ze samostatného nájezdu třineckého gólmana Šimona Hrubce. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Panečku, to je kapitán! Útočník Michal Vondrka včera táhl hokejové Piráty z Chomutova za obratem proti Třinci. Hattrick!

Díky jeho třem gólům domácí porazili Oceláře 5:4 po samostatných nájezdech, které rozhodl právě Vondrka, hrdina večera. Tři tisíce diváků vyvolávaly jeho jméno.

Domácí dvakrát ztráceli dva góly, dvakrát se dotáhli. Zápas pro ně začal bídně, v čase 6:37 ztráceli už 0:2. Třinec dvakrát využil přečíslení a překonal brankáře Krále, který opět dostal přednost před Lacem. Jenže do 2. třetiny vstoupili Piráti jako vyměnění a za necelých šest minut poprvé srovnali. Nejdřív skóroval Koblasa z dorážky, pak Vondrka po sólovém nájezdu.

Jenže druhý tým extraligy zase odskočil o dvě branky. Ještě do konce 2. periody skórovali Petružálek z kontroverzní přesilovky a Špirko po špatné rozehře domácích.

Piráti se nevzdali.

Na kontakt je dostal svým desátým gólem v sezoně Poletín. Kämpf vracel puk před brankoviště, Koblasa prázdnou branku sice netrefil, ale kotouče se zmocnil za brankou číhající Poletín a zasunul do odkryté klece. A pak přišla další hvězdná chvíle Vondrky, znovu se dostal do sóla a znovu ho zvládl.

A aby toho nebylo málo, Hrubce překonal v penaltovém rozstřelu. Brankář z něj musel zešedivět.

V pátek Chomutov nastoupí zase doma, přijede Olomouc.

Témata: Chomutov, Olomouc, Třinec

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Gary Cennerazzo. Za úsměvem se skrývá citlivá duše.
Skota z jiné planety mučily deprese. A opustil Varnsdorf

Skotská zarputilost zmizela ze sestavy druholigového fotbalového Varnsdorfu. Gary Cennerazzo se do Šluknovského výběžku plahočil až z Ameriky, a přestože...  celý článek

Teplický David Vaněček slaví svůj vítězný gól v utkání proti Karviné.
Teplice - Karviná 1:0, tři minuty před koncem rozhodl Vaněček

Tepličtí fotbalisté se dlouho nemohli dostat ani do pořádné šance, přesto utkání 11. kola proti Karviné vyhráli. Tři minuty před koncem se prosadil hlavou...  celý článek

Kouč mosteckých házenkářek Peter Dávid slaví titul.
Házenkářky Mostu přešly přes Dalfsen do třetího kola Poháru EHF

Házenkářky Mostu bez větších potíží zvládly druhé kolo Poháru EHF. Na hřišti nizozemského Dalfsenu nejprve vyhrály 32:28 a teď uspěly i v domácí odvetě, kterou...  celý článek