Obří Business Park Teplice má stopku, stavbu hal kraj stále nepovolil

  8:05aktualizováno  8:05
Lidé, spolky a radnice obcí u Teplic, které bojují proti plánované výstavbě sedmi monstrózních železobetonových hal poblíž Rtyně nad Bílinou a Modlan, si mohou opět na chvíli oddechnout. Krajský úřad je nepovolil.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Jan Karásek, MAFRA

Na základě doporučení zpracovatele posudku totiž i podruhé vrátil krajský úřad dokumentaci vlivů na životní prostředí k záměru oznamovateli. Firma CTP Invest ji musí znovu doplnit.

„Doporučuji vrácení dokumentace k doplnění o posuzování vlivů na životní prostředí. Hodnocení vlivů na životní prostředí a veřejné zdraví provedené v dokumentaci neposkytuje dostatečné informace o velikosti a významnosti důsledků zamýšleného záměru na některé složky a faktory životního prostředí,“ uvedl v posudku jeho zpracovatel Alexandr Mertl.

Sedm univerzálních hal pro skladování a lehkou výrobu má vyrůst na ploše více než 134 tisíc metrů čtverečních v katastrálním území Malhostice, Velvěty a Žichlice u Modlan, nedaleko rychlostní silnice R63 z Teplic směrem k D8. 

Nejmenší objekt má mít 6 211 metrů čtverečních, největší 32 573 metrů čtverečních.

Narušilo by to ráz krajiny, bojí se lidé

Podle projektu se zde mají vyrábět antény a příslušenství pro bezdrátová připojení, stojany na kosmetické výrobky pro obchodní řetězce. Má tu být i provoz na kompletaci dětských hřišť a sportovišť. 

Vzniknout zde má i 514 parkovacích míst pro auta.

Proti výstavbě od počátku bojují lidé z obcí Rtyně nad Bílinou, Modlany, Bystřany či spolky Stop tunelům, Periferní vidění a Přátelé přírody. Shodně upozorňují na to, že by se pro ni našla vhodnější lokalita než „zelená louka“.

„Naruší to ráz krajiny. Proč to nepostaví v nějaké průmyslové zóně, kde už haly stojí?“ podivil se už na podzim starosta Rtyně nad Bílinou Jaroslav Liška.

Investor zůstává neznámý

Vlastníkem pozemků, na kterých má Business Park Teplice nejpozději do roku 2020 vyrůst, je společnost PH-Real. Investor ale dál zůstává neznámý. 

„V tomto ohledu jsem vázán mlčenlivostí,“ sdělil člen představenstva společnosti Jan Benda. 

Na dotaz, zda je pro firmu vrácení dokumentace velkou komplikací, odpověděl: „Pro nás to nic neznamená. Veškerou dokumentaci vyřizuje oznamovatel pověřený investorem. Dalo se ale očekávat, že to neprojde na první dobrou, ke stavbám podobného rozsahu se vždy vyjadřují dotčené orgány, samosprávy, fyzické osoby i různá sdružení a snaží se projekt koordinovat“.

Firma CTP Invest nyní bude dokumentaci doplňovat a poté se k ní znovu vyjádří krajský úřad. Ten už se záměrem zabýval podruhé, poprvé jej odmítl loni na podzim ve zjišťovacím řízení (více o tom zde). 

Tehdy konstatoval, že Business Park Teplice může mít významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví. Oznamovatel pak musel přepracovat projektovou dokumentaci a zadat ji do informačního systému EIA k posouzení vlivu na životní prostředí. Ani napodruhé ale neuspěl.

Autor:

Nejčtenější

Novým šéfem Senátu je Jaroslav Kubera, Štěch bude místopředsedou

Jaroslav Kubera z ODS se stal novým předsedou Senátu na ustavující schůzi horní...

Novým předsedou Senátu byl zvolen Jaroslav Kubera z ODS. Ve finále tajné volby porazil Václava Hampla nominovaného za...

Za vybržďování s otočkou ve smyku policie muže obvinila z obecného ohrožení

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který opakovaně...

Policie obvinila dvaačtyřicetiletého řidiče z Chomutovska, který koncem října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny...

Při záchraně sebevraha zkolaboval strážník, v nemocnici zemřel

Záchrana sebevraha v Chomutově, při níž zkolaboval a následně zemřel jeden ze...

Při záchraně sebevraha zkolaboval v Chomutově jeden z místních strážníků, kteří se akce účastnili spolu s hasiči a...

Mladík se v Děčíně pokusil znásilnit čtrnáctiletou, skončil ve vazbě

Násilník v pátek večer napadl za hlavním vlakovým nádražím dívku

Policie v Děčíně obvinila místního dvaadvacetiletého muže z pokusu o znásilnění nezletilé dívky. Násilník ji napadl v...

Jihlava předčila Ústí a ve druhé lize vede. Brno prohrálo v Třinci

Martin Svědík se loučí s fotbalovou Jihlavou.

Jihlavští fotbalisté v 15. kole druhé ligy porazili doma Ústí nad Labem 4:1, vrátili se do čela tabulky a vítězně se...

Další z rubriky

Řidiče na D8 zradilo auto, když přijeli policisté, nadýchal tři promile

Auto s opilým řidičem muselo pro poruchu zastavit

Říká se, že opilci mají štěstí. O tom, že to neplatí vždycky, se přesvědčil řidič, který musel kvůli poruše zastavit na...

Koaliční partneři v Ústí podepsali dohodu, čekali na rozhodnutí soudu

Lídr vítězného ústeckého hnutí ANO Petr Nedvědický

Až šest týdnů od komunálních voleb došlo v krajském městě k dohodě o nově vládě. Koalici utvoří vítězné hnutí ANO,...

V děčínské zoologické zahradě uhynul medvěd grizzly, poslední v Česku

Helga, samice medvěda grizzlyho, která nyní uhynula.

V zoologické zahradě v Děčíně stářím uhynula samice medvěda grizzlyho Helga. Byl to poslední jedinec svého druhu nejen...

Najdete na iDNES.cz