Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Buňka v Libčevsi byla ostudou, říká o odchodu Paroubkovců šéf tamní ČSSD

  15:06aktualizováno  15:06
Severočeskou ČSSD opouští 227 členů z buňky v Libčevsi na Lounsku. Ta patřila ve volbách k nejúspěšnějším místním organizacím. "Pro krajskou ČSSD byla buňka v Libčevsi jen ostudou," tvrdí ovšem šéf sociálních demokratů v Ústeckém kraji Arno Fišera.

Předseda severočeské ČSSD Arno Fišera | foto: Martin Adamec, MAFRA

"Ta organizace nefungovala. Já mám zprávy, že jejich schůze byly neusnášeníschopné a kontrolní orgány na poslední členské schůzi shledaly závady proti regulím naší strany," říká Fišera. On sám v minulosti vyčítal libčeveskému šéfovi Karlu Vrbovi umělé navyšování členů - nábor černých duší.

Odchod z ČSSD

Třetí nejpočetnější severočeskou buňku ČSSD v Libčevsi na Lounsku v pátek opustí 227 členů. Část z nich přejde do nové strany Jiřího Paroubka Národní socialisté - levice 21. století.

Buňka v Libčevsi krajskému vedení vyčítá netransparentní rozdělování peněz z fondu hejtmanky, podněcování nepokojů na Šluknovsku, z nějž viní Lukáše Kohouta a krajského radního Petra Jakubce nebo zaměstnání Evy Bulasové, kritizované bývalé ředitelky litoměřického gymnázia, na krajském úřadě.

V posledních volbách v této části kraje volilo sociální demokracii šest tisíc lidí. O ně může strana přijít.

Nakolik odchod členů v Libčevsi pocítí ČSSD v Ústeckém kraji?
Pro krajskou ČSSD byla buňka v Libčevsi jen ostudou. Takže nevím, jakým způsobem by to mělo oslabit její práci. Pseudokauzy, které si vyrábí, jejich tiskové konference, nedodržování všeho... Teď nevím, jestli jen vystupují, nebo odcházejí do jiné strany?

Všichni určitě vystupují, část nejspíš odejde do nové strany Jiřího Paroubka...
Mrzí mne, že když volali po přeregistraci a chtěli dokázat, jak jsou poctivou organizací, že nepočkali na tu přeregistraci. Abychom se skutečně přesvědčili, že to myslí se stranou dobře, jak říkali na všech těch tiskových konferencích. Už jejich organizace vznikla v rozporu se stanovami. Ty říkají, že mají být vytvořeny podle územních samospráv, a tam byli lidé ze tří územních celků.

Přeregistrace už ale měla proběhnout. Kdy by tedy měla být? (o ní zde)
Oni o ni žádali, ale ne podle regulí. Nemůže si okresní výbor sám požádat o přeregistraci a sám si udělat pravidla. Má to svůj řád, který schvaluje předsednictvo strany. Po našem posledním zasedání věřím, že by předsednictvo schválilo přeregistraci. Ale tím, že ani nepočkali na tento krok, dali jasně najevo, jak to s fungováním organizace v Libčevsi ve skutečnosti bylo.

Nebudou ale ČSSD chybět voličské hlasy, jež s odchodem členů ztratí? Myslím všechny hlasy, jež získala početná místní organizace.
Já doufám, že lidé nevolili pana Vrbu, ale značku ČSSD. Pokud ČSSD ve volbách přesvědčí, budeme pracovat trochu jinak, tak věřím, že i na Lounsku získáme hlasy. Budeme absolvovat soutěž, a pokud bychom prohráli se stoupenci pana Vrby a pana Paroubka, tak by to určitě byla ostuda veliká. Uděláme všechno pro to, aby to tak nebylo.

Ptám se kvůli číslům z posledních voleb. Jde o několik tisíc voličů v této části Lounska.
Znovu říkám: Pokud tito lidé věřili panu Vrbovi, budou asi volit pana Vrbu a jeho praktiky. Já doufám, že tomu tak nebude.
Nejčtenější

Karlovy Vary slaví návrat do extraligy, Kladno ztratilo šanci na postup

Hráči Karlových Varů slaví návrat do extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu se přiblížila svému rozuzlení předposledním 11. kolem. Vedoucí Karlovy Vary získaly...

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...

Obrnice byly vzorem začlenění Romů, s novými rodinami ale přišly potíže

Současný život v Obrnicích, které dříve byly vzorem pro ostatní.

Před pěti lety o sobě daly Obrnice na Mostecku vědět v pozitivním slova smyslu celé Evropě. Tehdejší starostka...

Střelce z Chomutova poslal soud na dvanáct a půl roku do vězení

Obžalovaný Petr Benda.

Krajský soud v Ústí nad Labem potrestal 12,5 lety vězení sedmatřicetiletého Petra Bendu, který loni na jaře zastřelil...

Další z rubriky

Dopravce v Ústí najal na mimosoudní vymáhání dluhů pražské advokáty

(Ilustrační snímek)

Dopravnímu podniku v Ústí nad Labem nově pomáhá s mimosoudním vymáháním pohledávek pražská advokátní kancelář M. B. A....

Trestu za pořezání pacientů v nemocnici senior unikne, je nepříčetný

Psychicky narušený muž pořezal v teplické nemocnici dva pacienty, jednoho bodl...

Šestaosmdesátiletý muž, který loni na podzim napadl kapesním nožem na pokoji nemocnice v Teplicích dva spolupacienty,...

Expozice přibližuje lidi, kteří tisíc let „spali“ ve stínu Radobýlu

Magdalena Emma Prontekerová u jedné z koster vystavených v chomutovském muzeu

Kosterní pozůstatky dokážou příběhy lidí vyprávět i stovky let po jejich pohřbení. Dokládá to výstava s názvem Smrtí to...

Najdete na iDNES.cz