Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do rady Benešova pronikla opozice. Je to jen přes léto, tvrdí starosta

  10:48aktualizováno  10:48
Radní v Benešově nad Ploučnicí pracují v novém složení. Původní radu, jež byla složená jen z členů hnutí PRO Benešov, tamní zastupitelé posledního června odvolali. Z rady museli odejít dva členové hnutí, naopak přibyli dva noví z Benešovských Patriotů, tedy z opozičního tábora.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

„Přes prázdniny bychom si rádi ujasnili priority a sestavili jakési programové prohlášení. To bychom představili na zářijovém zastupitelstvu,“ řekl jeden z nových radních Pavel Urx z Benešovských Patriotů.

Jeho kolega Petr Jansa se stal novým místostarostou a je neuvolněný. Urx uvedl, že vícebarevná rada města by měla zajistit transparentnost všech kroků vedení.

Odvolat radu paradoxně pomohla jedna z jejích původních členek Andrea Kulíková. Nelíbilo se jí, že starosta Filip Ušák a jeho zástupkyně Petra Tojmarová „město vedou nepřehledně“.

„Měli jsme dlouhodobé neshody v koalici. Třeba při navrhovaných majetkových transakcích jsme od vedení neměli dostatečné informace a nemohli jsme rozhodovat, vadilo mi i doplnění zápisu z jednání rady, když jsem zjistila, že jsem měla hlasovat pro něco, co jsem nikdy neviděla,“ říká Andrea Kulíková.

Z hnutí PRO Benešov ale nevystoupí, a protože ji zastupitelé do rady zvolili znovu, bude prý hlasovat „podle svého rozumu“ a nikoli podle stranické příslušnosti.

Přes prázdniny budeme jednat o novém složení, říká Ušák

Zda bude nové vedení města stabilní, není zatím jasné. Starosta města Filip Ušák tvrdí, že je jen dočasné, prázdninové.

„Plácli jsme si, že tato nově zvolená rada bude provizorní. Přes prázdniny budeme jednat o novém složení, které by mělo zářijovému zastupitelstvu předložit strategický plán města,“ řekl Ušák.

Podle jeho mínění se zastupitelé zachovali nezodpovědně. „Žádné chyby jako radní jsme nedělali, snad jen administrativní, spíš překlepy, a to bylo běžné i za předchozího vedení. Zastupitelům jsem se za to omluvil,“ řekl Ušák.

Na dotaz, proč tedy Andrea Kulíková odmítala spolupráci s ním a Tojmarovou, odpověděl, že zřejmě neunesla to, že se nestala místostarostkou.

Zastupitel Oto Dračka to však vidí jinak. „Petra Tojmarová přiznala, že se do jednoho zápisu z jednání rady města dostaly dva body, které rada vůbec neprojednávala. V zápisu byl uveden počet hlasujících radních v plném počtu pěti a přitom ona si telefonicky zajistila počet hlasů jen v počtu tří. Osobně to vidím jako závažné pochybení, jež znevěrohodňuje všechny předcházející zápisy v úterý odvolané rady města,“ řekl Dračka.

Poslední komunální volby vyhrála v Benešově Koalice PRO Benešov. Přidali se k nim Radek Lekner ze sdružení STAN a Ivo Mádle za KSČM. Koalice tak měla většinu osmi hlasů. Předchozí vedení radnice včetně bývalé starostky Dagmar Tesarčíkové získalo sedm mandátů.Nejčtenější

Konflikt na koupališti v Dubí se odehrál jinak, tvrdí noví svědkové

Koupaliště v Dubí na Teplicku v den incidentu. NEPOUZIVAT

Zcela jiným způsobem popisují incident na koupališti v Dubí svědci, které oslovil server Romea.cz. Podle nejen romských...

Přesila zbila na koupališti v Dubí muže. Bazén byl plný krve, líčí svědci

Napadený mladík si z obličeje otírá krev. (7. 8. 2018)

Na koupališti v Dubí na Teplicku v úterý skupina útočníků brutálně zbila mladíka. Ten se podle svědka snažil zklidnit...V Dubí to vře, muže na místním koupališti napadli „přespolní“

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

Původně malicherná rozmíška mezi dvěma dětmi na brouzdališti v Dubí spustila konflikt, jehož následky bude město řešit...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

Kvůli násilí na koupališti v Dubí obvinili ženu. Střety jsou tam běžné

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadá po...

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí na Teplicku, který vyvrcholil surovým napadením mladíka...

Další z rubriky

Rybáři dostali výpověď z jezera na golfovém hřišti, byly na ně stížnosti

Golfové hřiště s vodní plochou ve Všebořicích.

O trofejní rybářský revír přijdou koncem roku ústečtí rybáři. Od společnosti CZ Golf Investment, s níž měli smlouvu o...

Trať z Děčína do Střekova opraví za tři miliardy, lidé mohou psát podněty

Ilustrační snímek

Vlaky mezi Děčínem a ústeckým Střekovem budou jezdit po modernější trati. Správa železniční dopravní cesty do úprav...

Koupaliště zavádějí dvojí ceny. To je diskriminační, varuje inspekce

Za napadením nestojí naši Romové, říká starosta Dubí. Na koupališti proto...

Teplice a Krupka nemají plovárnu, a tak se zdejší lidé jezdí koupat do okolí. Tam je pak ale nával a mnozí přespolní...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz