Admir Alič (vlevo) z Děčína obchází Mika Lenzlyho z Nymburka.

Admir Alič (vlevo) z Děčína obchází Mika Lenzlyho z Nymburka. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Basketbalistům Nymburka se proti Děčínu povedla mistrovská vendeta

• 0
Mistrovská pomsta za zatím jedinou letošní porážku v NBL: Nymburk doma složil basketbalisty Děčína 75:47. Favorit vedl nad svým dosud jediným pokořitelem už po sedmi a půl minutách 23:7 a vlastně hned rozhodl zápas.

Nymburk ničil hosty především na doskoku (47:29) a povedlo se mu dokonale uhlídat reprezentanta Pavla Houšku, který dal pouhé dva body.

Chomutov klesl na 11. místo po porážce 75:96 ve Svitavách.

"Domácí zaslouženě vyhráli. My jsme bohužel jednoznačně propadli v obraně, hlavně v prvním poločase. Věděli jsme, že Svitavy jsou doma nebezpečné, že hrají úplně jiný basket než venku. A daly nám lekci z produktivity, když do poločasu proměnily z jedenácti pokusů osm trojek. Druhý poločas se již jen dohrával," hodnotil Tomáš Eisner, chomutovský kouč.

Novic týmu Darren Duncan, který nahradil Dereka Wrighta, odehrál 24 minut a nastřílel 9 bodů.

Ústí padlo těsně 84:88 na palubovce Interu Bratislava, přestože v úvodu vedlo 19:10. V domácím dresu se však potom rozehrála srbská posila Mitar Trivunovič a karta se začala obracet. Skvěle zahrál i Joshua Dollard, který byl s 23 body nejlepším ústeckým střelcem.