Zkoprnělí Levharti. Vstřelili první koš, pak jich dostali 25 za sebou

13:39aktualizováno  13:39
Jako by zkameněli při pohledu do očí nymburské basketbalové Medúzy, neporazitelné, nepolapitelné. Chomutovští Levharti se těšili na zápas roku s osminásobným šampionem, jenže hororový vstup do zápasu je zmrazil. Dali sice první koš, pak ale úpěli. Nymburk nasázel málo vídaných 25 bodů v řadě a pak vyhrál drtivě 111:66.

CO TO JE ZA DRIBLINK? Posmívá se snad nymburský A. J. Abrams svému chomutovskému protějšku Kamilu Kudláčkovi? | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

"Měli jsme přehnaný respekt z velkého jména. A když jsme se oklepali, bylo pozdě," zalitoval Pavel Staněk, kapitán nováčka. Přes šest minut bez jediného vstřeleného koše, úsek 0:25, to byla... "Velká bezradnost," mínil Zdeněk Hanzlík, domácí křídlo. "Oni nás přejížděli protiútokem, přečíslovali nás, my se vůbec nevraceli."

Nymburk sice nepostavil nejsilnější sestavu, některé hvězdy v čele se Simmonsem odpočívaly, i tak ukázal supersílu. V první čtvrtině dominoval 28:8. "Nenechali jsme Chomutovu volné střely, které jsou pro takový tým životabudič. A oni se pak trápili," pozoroval pivot hostů Radek Nečas. "Ale i tak si myslím, že nováčci NBL oživili. Vždyť dnes přišlo přes tisíc diváků, to je obrovský nadstandard. A viděli, jak se hraje basketbal v Evropě."

Chomutov i bez zraněného tahouna Löweryho vyhrál aspoň třetí čtvrtinu, v níž se blýskl 10 body v řadě hromotluk Anderson.

Děčín si už bez Pištěckého, jenž požádal o ukončení smlouvy kvůli malému vytížení, poradil doma s Ostravou 82:74. Nejlepším střelcem byl Alič s 21 body, domácí soupeře přečili ve trojkách 8:2. Ústí těsně přemohlo 80:76 Svitavy, 24 body se blýskl McFadden, jeho dvojka v závěru rozhodla.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Sparťanská trojice se raduje po gólu na ledě Komety Brno.
Sparta porazila Ambri-Piottu s Králem v brance, Litvínov těsně prohrál

Hokejisté pražské Sparty vstoupili do turnaje v Berlíně výhrou nad švýcarským celkem Ambri-Piotta 5:2 a v neděli budou hrát od 14:00 o prvenství s domácím...  celý článek

Tomáš Matoušek v dresu slovenské reprezentace
Mistrovství světa? Splnil se mi sen, říká litvínovský útočník Matoušek

Má za sebou úspěšnou sezonu. Hokejový útočník Tomáš Matoušek pomohl Banské Bystrici k historickému titulu, pak si zahrál i na hokejovém mistrovství světa a...  celý článek

Šimon Szathmáry v dresu Dukly Jihlava
Konečně gólová slast. Pirát Szathmáry dobývá fotbalový prales

Jako hokejový obránce si Šimon Szathmáry radost ze vstřeleného gólu moc často neužije, proto se nechal přemluvit k občasnému fotbalovému záskoku ve Věžnici,...  celý článek

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.