Sparťanský útočník Miroslav Slepička (vlevo) v souboji s teplickým obráncem

Sparťanský útočník Miroslav Slepička (vlevo) v souboji s teplickým obráncem Milanem Matulou. | foto: Karel PešekMF DNES

Tepličtí fotbalisté se rvali, ale Sparta po 10 letech dobyla Stínadla

• 0
Domácí neporazitelnost fotbalistů Teplic v soubojích se slavnou Spartou skončila. Výhru hostům zajistila trefa Slepičky. Ligoví lídři tak vedou tabulku o 8 bodů. Deset let marně dobýval nejslavnější český klub Stínadla, ale v pondělí se fotbalisté Sparty dočkali. V Teplicích vyhráli prvoligovou televizní dohrávku 1:0. Jaké byly klíčové momenty?

5. minuta: První náznak šance. Vachoušek zpracoval míč v pokutovém území, přestože stál zády k brance, zakončil. Levačkou si přehodil míč na pravačku a vypálil těsně vedle pravé tyčky.

6. minuta: Sparta zahrávala druhý rohový kop, centroval Matějovský. V pokutovém území se k hlavičce dostal Hušek a těsně před brankářem Grigarem ještě míč líznul Slepička. Balon se potom od tyčky odrazil do branky - 0:1.

37. minuta: Jediný roh Teplic v prvním poločase. Dobrý centr Zoubeleho jen prolétl pokutovém územím Sparty, nikdo ho netrefil.

38. minuta: Teplice zahrávaly trestný kop ze 30 metrů. Nezkusily střelu, nýbrž signál, který dokonale přečetl Krejčí a s přehledem situaci vyřešil.

49. minuta: Teplice vtrhly do druhé půle aktivně, pěkný centr předvedl Stožický. V pokutovém území se ovšem nedostal k míči žádný jeho spoluhráč, a tak ho odkopl na roh Zápotočný.

65. minuta: V pokutovém území hostů hlavičkoval Vůch, těžkou chvilku pro gólmana Švengra ale nepřipravil. Sparťanskému brankáři stačilo nastavit ruce.

Utkání Teplice versus Sparta ve videoreportáži

71. minuta: Matějovský našel z přímého volného kopu střídajícího Kweukeho, jehož hlavička skončila vedle branky Teplic.

75. minuta: Teplice si vytvořily zatím největší šanci. Za obranu dostal míč Jindráček, jemuž ovšem Švenger skvěle zmenšil střelecký úhel. Střela tak mířila vedle branky. U vzdálenější tyče se po míči natahoval ještě Vachoušek, ale míč netrefil.

88. minuta: Sparta v závěru zoufale brání hubený náskok a jen odkopává míče. Z dálky tvrdě pálil Jindráček, míč vyrazil Švenger. Následná dorážka vůbec nevyšla Vůchovi.