PENALTA! Osud varnsdorfských fotbalistů byl již zpečetěn, ale po zákroku Jiřího

PENALTA! Osud varnsdorfských fotbalistů byl již zpečetěn, ale po zákroku Jiřího Pimpary na Josefa Šurala se ještě kopala penalta a Jan Nezmar stanovil konečné skóre na 0:4 pro prvoligové hosty. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Snad jsme potenciální kouče nevystrašili, obává se šéf Varnsdorfu

• 0
Most s novou posilou i Varnsdorf bez hlavního trenéra ve víkendovém kole druhé fotbalové ligy narazily. Jen Ústí si ze severočeského tria užilo vítězství. Ústí nad Labem -Sezimovo Ústí 2:1, Zlín - Most 2:1 a Varnsdorf - Sokolov 1:3.

Varnsdorf nastoupil poprvé po odchodu kouče Křečka, který zamířil do Ružomberku. Doma se uklonil 1:3 Sokolovu, týmu s násobně vyšším rozpočtem. "My můžeme sem tam někoho ze špičky porazit, ale pravidelně porážet ne. Tak to prostě je," chápe Vlastimil Gabriel, ředitel klubu.

Před tradiční tisícovkou diváků přitom domácí vedli díky Chodovi, který využil podklouznutí beka Dřížďala.

"Všechno hrálo pro nás, ale pak jsme zahodili tutovku na 2:0 a oni brzy vyrovnali na 1:1," hodnotil Gabriel. "Potom už se projevila jejich kvalita." Přesto dal Sokolov vítězný (a hodně laciný) gól až v 71. minutě díky Čadovi.

Varnsdorf vedl asistent Pavel Hradiský, potenciální noví trenéři seděli v hledišti. "Několik jich tam bylo. Jde o to, jak jsme koho vystrašili," vtipkoval Gabriel. "Kandidátů je stále víc, do úterý chci mít jasno." Mimochodem, Křeček debutoval senzačně: Ružomberok dobyl stadion lídra Trnavy 2:0!

Podávali si i míče

Otočit zápas jen díky penaltám? Kuriozita, jež se povedla Ústí nad Labem. Hostilo jiné Ústí, Sezimovo, které šlo do vedení díky ráně Kočího. Džuban trefil břevno ještě před přestávkou, a po ní to přišlo.

Sražení Martykána ve vápně, penalta Volka a 1:1. Stažení Brunclíka ve vápně, jeho penalta a 2:1. Výhra! "Přistrčení Martykána bylo, druhý pokutový kop víc než stoprocentní," řekl Svatopluk Habanec, kouč Ústí. "Výsledek je maličko šťastný, ale určitě zasloužený."

Gól soupeře změnil ráz utkání. "My až tak neumíme hrát do plných," nezakrývá kouč. "Za jednu dvě chyby jsme schopni být potrestaní a sami, když máme trestat, potřebujeme hodně času a šancí." Do 2. půle ordinoval velký nápor. "Hráčům jsem říkal, že si budeme i podávat balony. Získali jsme tlak a díky němu penalty." Je tu ale i jedna ztráta: kapitán Dvořák, smolař, se opět zranil.

Posila Petřík se zranil

Pátou porážku v řadě Mostu neodvrátila ve Zlíně ani nová posila, zkušený bek Josef Petřík z Liberce. Syn známého trenéra odstoupil kvůli zranění už ve 13. minutě zápasu, který Zlín vyhrál 2:1.

Domácí už v 1. půli získali dvoubrankový náskok, jenže chvíli po obrátce zápas zdramatizoval Frnoch, od nějž se zlínský odkop šťastně odrazil do sítě. Most pak mučil favorita, jenže vyrovnat nedokázal.

"Za stavu 2:0 z nás spadl psychický balvan, který na nás leží už několik utkání, a pak jsme ukázali, že jsme schopni hrát aktivně, agresivně, v pohybu," řekl na klubovém webu mostecký trenér Michal Zach.