RADOST VOTROKŮ. Hráči Hradce Králové se radují ze vstřeleného gólu, zatímco

RADOST VOTROKŮ. Hráči Hradce Králové se radují ze vstřeleného gólu, zatímco teplický brankář Tomáš Grigar smutně klečí. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Odveta se nekonala. Hradec Králové obral fotbalové Teplice i podruhé

• 0
Prokletý Hradec. Doma debakl 0:3 a ani odveta nevyšla. Byť fotbalisté Teplic dvakrát vedli, nakonec padli 2:3 a ligovou přestávku přečkají sedmí, relativně daleko od pohárových příček.

"Těžko se to hodnotí, když dvakrát vedete a odjíždíte nakonec bez bodu. Kvůli tomu bude teď náhled na podzim takový rozporuplný. Tento zápas vše trochu zhatil," mrzelo Petra Lukáše, teplického kapitána.

Hradec na závěr podzimu nastřílel stejně branek jako v sedmi předchozích zápasech. I to je bídná vizitka pro Teplice, které vstoupily do zápasu s jasnou touhou pomstít se za domácí potupu ze začátku sezony.

Utkání Hradec Králové versus Teplice ve videoreportáži

Valnou část zápasu jim jejich plán vycházel. Hradec byl sice aktivnější a nebezpečnější, do vedení se však propracovali hosté, kteří využili dvojího zaváhání domácí obrany. Bek Pávek neuhlídal centrujícího Keriče a Hochmeister zblízka zakončujícího Mahmutoviče. Hosté ale do poločasu srovnali, Grigara prostřelil Plašil.

V úvodu druhé půle byl dvakrát v hlavní roli exreprezentant Milan Fukal. Nejprve se špatně domluvil s brankářem Koubkem a jeho pokaženou malou domů bez problémů poslal do prázdné brány Čajič. Jenže brzy svou chybu napravil a sám srovnal. Po rohu zprava se prosadil hlavou a zaznamenal svůj první gól v hradeckém dresu.

"Gól beru jasně na sebe, to vyrovnání vyplynulo z nacvičené akce. Tímto výkonem jsme dokázali, že můžeme být v tabulce mnohem výš," kasal se Fukal.

Hradecký tlak totiž pokračoval i nadále, domácím se navíc dařily standardní situace. Z další z nich také vstřelili vítězný gól. Tři minuty po Fukalově trefě se opět hlavou prosadil Dvořák. Útočník usměrnil do sítě roh Zeleného.

"Za patnáct kol jsme dostali snad jen jeden gól po standardce, tentokrát dva. Jsem zklamaný. Pokud vstřelíme na hřišti soupeře dvě branky, neměli bychom odjíždět s prázdnou," posteskl si Petr Rada, kouč Teplic.

Domácí trenér Václav Kotal připomněl, že jeho tým na Teplice umí. "Polovinu gólů jsme dali proti nim, to je krásná vizitka," poznamenal ironicky. "Kdybych věděl, jak na to, použijeme tuto taktiku v každém utkání." Štěstí pro Teplice, že pořád nehrají jen s Hradcem.