Momentka z extraligového utkání Litvínov - České Budějovice

Momentka z extraligového utkání Litvínov - České Budějovice | foto: Karel Pešek, MF DNES

Litvínovští hokejisté otočili se Slavií i díky trestnému střílení

• 0
Hokejový Litvínov v ráži. I v pátém zápase pod vedením nových trenérů Verva bodovala. A stejně jako v pátek se soupeřem, který ji chce vystrnadit z elitní desítky extraligy. Litvínov - Slavia 3:2.

Rozhodl obrat ve 3. třetině, vítězství trefil z trestného střílení útočník Hujsa. "Už předchozí zápas jsem zkoušel kličku do forhendu, nepovedla se. Teď ano," jásal útočník Martin Hujsa. "Ale slavit můžeme jen do půlnoci."

Domácím chyběli tři útočníci: Lukeš a Trávníček plus potrestaný kapitán Ručinský, který vyfasoval proti Brnu už druhý trest do konce zápasu za protesty.

A v 1. periodě to bylo znát, Verva střílela jen do tyčí. Slavia ve 2. třetině dvakrát vedla díky přesilovkám, ale Litvínov se nevzdal. Ve 3. části dorážel Kubinčák, obrat zpečetil Hujsa.

"Nebyli jsme důslední u modré čáry, dvakrát nám prostředkem frnkli, jednou z toho bylo trestné střílení. To se nesmí stávat," štvalo slávistu Tomáše Micku. "Přitom zápas jsme brali jako play-off."