Litvínovští hokejisté otočili se Slavií i díky trestnému střílení

8:02aktualizováno  8:02
Hokejový Litvínov v ráži. I v pátém zápase pod vedením nových trenérů Verva bodovala. A stejně jako v pátek se soupeřem, který ji chce vystrnadit z elitní desítky extraligy. Litvínov - Slavia 3:2.

Momentka z extraligového utkání Litvínov - České Budějovice | foto: Karel PešekMF DNES

Rozhodl obrat ve 3. třetině, vítězství trefil z trestného střílení útočník Hujsa. "Už předchozí zápas jsem zkoušel kličku do forhendu, nepovedla se. Teď ano," jásal útočník Martin Hujsa. "Ale slavit můžeme jen do půlnoci."

Domácím chyběli tři útočníci: Lukeš a Trávníček plus potrestaný kapitán Ručinský, který vyfasoval proti Brnu už druhý trest do konce zápasu za protesty.

A v 1. periodě to bylo znát, Verva střílela jen do tyčí. Slavia ve 2. třetině dvakrát vedla díky přesilovkám, ale Litvínov se nevzdal. Ve 3. části dorážel Kubinčák, obrat zpečetil Hujsa.

"Nebyli jsme důslední u modré čáry, dvakrát nám prostředkem frnkli, jednou z toho bylo trestné střílení. To se nesmí stávat," štvalo slávistu Tomáše Micku. "Přitom zápas jsme brali jako play-off."

Témata: Verva Litvínov

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Momentka z utkání mezi Teplicemi a Jabloncem.
Fotbalové Teplice znovu doma. Jablonec dorazí už s útočníkem Teclem

I útočníkovi Stanislavu Teclovi, navrátilci a čerstvé posile Jablonce, budou zítra čelit fotbalisté Teplic. Skláři v letošní lize nastoupí podruhé v řadě doma...  celý článek

Teplický Martin Fillo proměňuje penaltu v utkání s Jabloncem.
Moje nešikovnost, kál se Hübschman. A Fillo zachránil Teplicím remízu

Doma bývá remíza ztráta, pro fotbalové Teplice to ale v neděli byla spíš výhra. Skláři s Jabloncem inkasovali deset minut před koncem gól od Mihálika, v závěru...  celý článek