Zleva: Michal Trávníček z Litvínova, brankář Vítkovic Filip Šindelář a jeho

Zleva: Michal Trávníček z Litvínova, brankář Vítkovic Filip Šindelář a jeho spoluhráč Tomáš Pastor. | foto: ČTK

Trávníček zařídil 33 vteřin před koncem Litvínovu bod

• 0
Do vítkovického brankáře Filipa Šindeláře šili hokejisté Litvínova ostrými ze všech stran, ten ale měl v neděli snad neprůstřelnou vestu. Až 33 vteřin před koncem základní hrací doby propálil do té doby neprůstřelného hrdinu kapitán Michal Trávníček a zařídil cenný bod do vrcholící bitvy o postup do play-off.

"Vzhledem k vývoji zápasu je pro nás bod suprový. Mohly být dva i tři, ale realita je taková, že máme jeden a jsme za to rádi," byl vděčný po penaltové porážce 1:2 litvínovský brankář Pavel Francouz.

Člen olympijského výběru pro Soči Michal Barinka minule gólem a asistencí pomohl Vítkovicím rozstřílet Liberec a pokazil jim cestu ke třem bodům. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby dostal za faul vysokou holí 2+2 minuty a domácí díky Trávníčkově trefě srovnali. Do konce chybělo 33 vteřin a Litvínov hrál power-play 6 proti 4.

Barinka mohl svou chybu i napravit, z poslední rány v nastavení trefil Francouzovu síť, ale už po čase, jak dokázalo video.

"V první chvíli jsem si byl jistý, že to gól není, ale když jsem přijel na střídačku a viděl, jak tam jsou všichni smutní, začal jsem pochybovat, jestli to náhodou nemohl stihnout," přiznal Francouz.

Nestihl, ale druhý bod stejně získaly Vítkovice. Nájezdy rozhodl Kolouch. "Smůla pro nás, že jsme dostali ke konci gól. Ale jsme rádi i za dva body," byl spokojený vítkovický brankář Filip Šindelář. "Vychytal nás," smekl Trávníček.