Hokejisté Liberce (v bílém) a Chomutova bojují u mantinelu o puk.

Hokejisté Liberce (v bílém) a Chomutova bojují u mantinelu o puk. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Litvínov a Chomutov: velké hokejové obraty a totožné výsledky

• 0
Přestože hokejisté Litvínova dvakrát prohrávali, nakonec v extralize dobyli Vítkovice 5:3. "Dneska nám to sedlo, hráli jsme dobře. Docela dost nám tam toho napadalo a gólman Málek asi neměl svůj den," tvrdil litvínovský kapitán Michal Trávníček.

Ani svižný start domácích Litvínov nezlomil. Už po 24 vteřinách otevřel skóre Klimek, ale Ručinský a Hanzl do osmé minuty zařádili první obrat. O ten vítkovický se postarali v druhé části Ujčík s Romanem, ale za devět minut Lukeš s Hüblem převrátili z 2:3 na 4:3 a to byl definitivní zlom. Trávníček pak litvínovské vítězství zpečetil.

"Dobrou obranou středního pásma jsme si výhru uhlídali," byl spokojen litvínovský kouč Vladimír Jeřábek. To Vítkovicím třetí porážka za sebou zadělala na pořádné problémy. Propadají se na hranu postupu do play-off.

"Zažíváme nejtěžší období, co jsme tu," neskrýval kouč Mojmír Trličík. Svou pozici ale neřešil. "V neděli jedeme do Plzně, nic jiného nevnímám." Čekání na tříbodovou výhru v pátek po měsíci uťal Chomutov, doma si podal silný Třinec 5:3.

A Piráti znovu ukázali, proč jsou mistrem obratů. Na Oceláře vytasili vrcholné číslo. Po 1. třetině ztráceli 1:3, ale vyměnili brankáře Kostúra za Řehoře a ve 2. periodě zdeptali hosty čtyřmi zásahy. Rázem vedli 5:3, a to ještě nevyužili skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři, 4 591 diváků i tak bouřilo.