Momentka z utkání Chomutov - Litvínov

Momentka z utkání Chomutov - Litvínov | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Litvínovští hokejisté derby nezvládli. Teď je čeká Plzeň

• 0
Play-off kvíz vyřešen. Porážka v derby na ledě chomutovských Pirátů přihrála hokejistům Litvínova pro čtvrtfinále extraligy soupeře s nejslabší aktuální formou. Strakovu Plzeň. Ale pozor, má s ní negativní bilanci. Domácí Chomutov, tabulkově stále outsider, si severočeského rivala podal 5:2. Po základní části trčí na posledním místě.

Derby rozhodl za stavu 2:2 nástup do 3. třetiny. Zálešák v sólu trefil tyč, ale s faulem, trestné střílení v čase 40:27 už proměnil. Chvíli nato exlitvínovský Kubinčák, kterého vítal kotel "chemiků", nahrával puk z úhlu před branku, ale litvínovští beci ho srazili do vlastní branky - 4:2, hotovo!

4 956 diváků bouřilo. Hrdinou byl i Hruška, autor dvou gólů; první dal za 19 vteřin. Litvínov vstoupí do čtvrtfinále 8. a 9. března, začíná v Plzni.

Piráti startují play-out v neděli 3. března v Brně, dál jsou ve složité situaci. Bodová Macocha je dělí od přímé záchrany. Proto po očku musí sledovat 1. ligu a adepty na baráž. Do semifinále se probily Mladá Boleslav přes Havlíčkův Brod, Třebíč přes Kadaň a Ústí přes Jihlavu. Všechno 4:0 v sérii.

Lvi v úterý složili Duklu 3:2, první gól dal Roubík už v 11. vteřině. Když domácí snížili, Ústí za minutu zase vedlo o 2 góly. A kontaktní dostalo až v čase 59:06.