RADOST. Hokejisté Zlína slaví gól proti Litvínovu.

RADOST. Hokejisté Zlína slaví gól proti Litvínovu. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Hráli jsme vlažně, kritizoval tým litvínovský kouč Kučera

• 0
Konec jedné série. V pěti zápasech za sebou po trenérské změně hokejisté Litvínova bodovali, v úterý poprvé pod koučem Jiřím Kučerou vyšli naprázdno. V úterý podlehli doma Zlínu 1:3, na neoblíbeného soupeře nestačili už potřetí v sezoně.

"Měli jsme hodně špatný přístup k utkání. Hlavně začátek byl katastrofický. Hráli jsme vlažně, jako kdyby to nebyl mistrák. V druhé třetině jsme udělali dvě chyby v obraně a dostali dva góly. Začali jsme hrát hokej až ve třetí části a to už bylo pozdě," kritizoval Jiří Kučera, litvínovský kouč.¨

Ten poprvé otestoval švédského útočníka Petera Nylandera. "V tréninku se jevil dobře a i v zápase měl také slušné momenty. Vyzkoušíme ho ještě ve čtvrtek v Boleslavi, pak se rozhodneme."

Hosté se radovali z vedení už po 77 vteřinách, když si Honejskovo nahození nešťastně srazil do vlastní branky obránce Kubát. Zlín byl nadále aktivnější a Linhartovu střelu od modré čáry kryl Franěk.

Pak znovu zahrozil Honejsek a také Veselý. Domácí se osmělili až v závěru úvodní třetiny, ale kombinace Frolíka a Švéda Nylandera brankou neskončila.

Ještě před pauzou mohl zvýšit náskok hostů Veselý. Úvod druhého dějství vyšel opět lépe Zlínu a z mezikruží se trefil Kubiš. V další šanci hostů se ocitl Ondráček, ale těsně minul levou tyčku.

Ve 25. minutě Důras přebruslil Brejčáka a zvýšil na 3:0. Domácím vykřesal naději za necelé dvě minuty Stříteský, jehož nahození od modré čáry skončilo za Horčičkovými zády.

Domácí branka nabudila k větší aktivitě a Nylanderův pokus zlikvidoval rychlým přesunem k tyčce Horčička. V závěru třetiny vystihl Leškovu chybnou přihrávku Hübl, ale zlínský brankář se při jeho úniku opět vyznamenal. V závěrečném dějství si Zlín uhlídal dvoubrankový náskok.

"Litvínov nám jako soupeř sedí, hraje útočný hokej. Začali jsme dobře, šťastný gól nás nakopl. Skvěle zachytal Horčička a nade všemi čněl Čajánek," chválil Josef Turek, zlínský asistent.