Radost hokejistů Litvínova.

Radost hokejistů Litvínova. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Hokejový Litvínov prohrál, play-off je blíž. Zakopl totiž i konkurent z Brna

• 0
Logický paradox v honbě za extraligovým play-off: hokejový Litvínov se navzdory porážce 2:5 v Českých Budějovicích přiblížil k postupu. Mohlo za to selhání jedenácté Komety Brno na ledě Plzně.

Díky tomu drží Litvínov v elitní desítce šestibodový náskok, do konce základní části zbývají jen dvě kola.

Takže pro jistotu stačí Benzině, která má s Brnem horší vzájemnou bilanci, už jen jediný bod. Bude slavit v pátek doma s Libercem?

Slavit se mohlo už ve středu. Byť Litvínov i s litoměřickými posilami obránce Martinkou a útočníkem Heinischem začal utkání hodně bídně, po 1. třetině prohrával 0:3, nakonec děj zauzloval.

Do hry ho minutu a půl po startu druhé periody dostal gól Černého v oslabení. A pak, zkraje třetí třetiny, snížil na 2:3 Lukeš dorážkou Kubátovy střely od modré.

Jenže pouhých 19 vteřin nato využil Ptáček svým 100. gólem v extralize přesilovku a dal na klíčových 4:2.