Hokejovému Litvínovu stačí k postupu do extraligového předkola play-off jediný bod

9:04aktualizováno  9:04
Je to paradox. Hokejisté Litvínova ve středu prohráli v Českých Budějovicích 2:5, přesto mají k postupu do předkola extraligového play-off zase blíž. Po tom, co selhalo Brno s Plzní, už jim stačí k jistotě uhrát v posledních dvou zápasech základní části bod.

Litvínovští hokejisté se v hloučku radují z gólu, vlevo je smutný boleslavský Radek Matějovský. | foto:  Radek Cihla, MAFRA

"Chceme ho získat co nejdříve. Nejlépe hned v pátek proti Liberci," přeje si Jiří Kučera, litvínovský asistent trenéra. V Českých Budějovicích to nevyšlo hlavně kvůli zkratu v první třetině. Litvínov ji prohrál 0:3.

"Naše porážka měla dvě hlavní příčiny. Jednak jsme v první třetině  zaspali a umožnili soupeři tříbrankové vedení, a také nám ublížila zbytečná vyloučení, kvůli nimž jsme třikrát inkasovali," vyčítal Kučera.

Litvínovský Černý na začátku prostřední části sice snížil na 1:3 a Lukeš ve 44. minutě dokonce na rozdíl jediné branky. Jenže ještě v téže minutě znovu vrátil domácím dvougólový náskok Ptáček. Výhru pak zpečetil Pletka.

"První třetina nám vyšla velmi dobře, to byl základ. Potom jsme dostali zbytečný gól v naší přesilovce a náskok skoro promarnili. Litvínov si na nás věřil, ale naši hráči šli za dobrým výsledkem a v závěru jej potvrdili," byl spokojený František Výborný, budějovický kouč.

Páteční soupeř Litvínova Liberec sice ve středu prohrál na Spartě 2:3 po nájezdech, přesto má pořád teoretickou šanci na celkové vítězství v základní části. "Máme ještě dva zápasy, o první místo se porveme," slíbil kapitán Liberce Petr Nedvěd. Start zápasu je v 18.10.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Děčínský rozehrávač Ondřej Šiška se raduje.
Šiška: Necítil jsem žádnou křivdu. A rád teď přijmu stěžejnější roli

Zdálo se, že basketbalový Děčín rozehrávače Ondřeje Šišku už nebude potřebovat, ale nakonec je všechno jinak. Šiška zůstává.  celý článek

Sparťanská trojice se raduje po gólu na ledě Komety Brno.
Sparta porazila Ambri-Piottu s Králem v brance, Litvínov těsně prohrál

Hokejisté pražské Sparty vstoupili do turnaje v Berlíně výhrou nad švýcarským celkem Ambri-Piotta 5:2 a v neděli budou hrát od 14:00 o prvenství s domácím...  celý článek

Posádka čtyřkajaku (zleva) Dan Havel, Jan Štěrba, Radek Šlouf a Jakub Špicar.
Posádka se mění, víra v úspěch nikoli. Co ukáže čtyřkajak na domácím MS?

Měnila se data v kalendáři, měnily se také kulisy. Bojovali spolu v Etonu u Londýna při svém prvním olympijském bronzu, v Moskvě na zlatém světovém šampionátu,...  celý článek