Hokejové Ústí ztrácí dominanci, chomutovští Piráti jsou na dosah

8:18aktualizováno  8:18
Tohle už nebude náhoda. Zdá se, že konec dominantního postavení hokejistů Ústí v první lize je stejně blízko jako závěr roku 2011. Z posledních šesti zápasů Lvi tři prohráli, poprvé v sezoně navíc padli dvakrát za sebou a jejich náskok před Chomutovem se smrskl na tři body.

Petr Rosol, trenér ústeckých hokejistů | foto: Karel PešekMF DNES

"Postihl nás trochu pokles formy, máme hodně zraněných hráčů, včetně brankářů. Možná za chvíli povede Chomutov, ale stejně se rozhoduje až v únoru," s klidem říkal ústecký kouč Petr Rosol po penaltové porážce 4:5 v Berouně.

"Měli jsme vyhrát, jenže jsme totálně zaspali začátek druhé třetiny, kdy jsme inkasovali tři góly. Pak jsme stáhli hru na tři pětky a vyrovnali, ale penalty nám bohužel nevyšly," litoval trenér.

Zápas ukončil v páté sérii nájezdů David Jonáš, jenž proměnil všechny tři nájezdy. Domácí obránce prožil povedený večer, protože už předtím v 31. minutě zvýšil na 4:1 z trestného střílení.

Třetí Olomouc nezaváhala s posledním Mostem a po vítězství 3:1 se vzdálila čtvrté Jihlavě na rozdíl osmi bodů, přičemž stejné manko má sama na Chomutov.

Litoměřice porazily 5:4 po samostatných nájezdech Benátky, když v rozstřelu kraloval Marek Loskot, který se trefil hned dvakrát.

"Před zápasem bychom dva body brali, protože letos s Benátkami nemáme dobrou bilanci. Ale když po dvou třetinách vedeme o dvě branky, tak je výsledek zklamáním. Nějak se nám letos nedaří dohrávat úspěšně třetí třetiny," mrzelo na klubovém webu Daniela Tvrzníka, litoměřického kouče.

Kadaň doma přehrála Havlíčkův Brod 4:1.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trenéři házené v Lovosicích. Zleva Pavel Farář ze slovenských Topoľčan, Alois...
Házená je judo s míčem. Jenže Čechům chybí síla, dušuje se Poloz

Jeden dorazil ze severu, druhý ze západu, třetí z východu, potkali se v Lovosicích. Čeští trenéři přivezli zahraniční celky na tradiční házenkářský turnaj O...  celý článek

Karlovarského útočníka Vojtěcha Tomečka stíhá slávista Marek Tomica.
Nikdo tady nic nevypustí, líbí se chomutovské posile Tomečkovi

Tři zápasy, tři body. Nadějně rozjel svou chomutovskou štaci útočník Vojtěch Tomeček, posila hokejových Pirátů z Karlových Varů. „Vážím si toho, že jsem tady....  celý článek

Zklamaný chomutovský útočník Michal Vondrka
Chomutov doplatil Vondrkovi dluh, o budoucnosti se však dál jedná

Vedení extraligového Chomutova doplatilo útočníkovi Michalu Vondrkovi dlužné peníze a splnilo tak základní požadavek smírčí komise Českého svazu ledního...  celý článek