PÁD. Litvínovský Vojtěch Kubinčák padá na led během zápasu s Kometou Brno.

PÁD. Litvínovský Vojtěch Kubinčák padá na led během zápasu s Kometou Brno. | foto: Otto Ballon Mierny, MAFRA

Hokejisty Litvínova zachránil od průšvihu velkolepý obrat

• 0
Nevídaný obrat. Do pořádného průšvihu se řítili před před extraligovou přestávkou hokejisté Litvínova. V klíčovém duelu se zatím nejslabším celkem soutěže Mladou Boleslaví ztráceli po dvou třetinách 1:3, v závěrečné části ale třemi góly přetočili skóre na 4:3 a zvýšili odstup na poslední příčku na osm bodů.

Litvínov odstartoval výborně. V 15. minutě si vzal puk ve středním pásmu Viktor Hübl, obkroužil branku a skvěle našel Lukeše, který už jen zasunul do opuštěné klece - 1:0.

Jenže hosté brzy vyrovnali v přesilovce 5 na 3. Výborný z pravého kruhu švihl do puku a trefil se přesně pod břevno Volkeho branky. Uprostřed duelu Tomas poslal hosty do vedení a 19 vteřin před koncem druhé části zvýšil už na 3:1 Bahenský.

Ale: Ručinský v úvodu závěrečné třetiny vrátil do hry Litvínov a nastartoval obrat. Ten domácí dokonali v rozmezí 41 vteřin. Čas 53:22: v brankovišti se nejlépe zorientoval Hübl a doklepl puk za bezmocného Valenta - 3:3.

Čas 54:03: Černožlutou oslavu odstartoval Jenáček, který dorazil Frolíkovu střelu za dezorientovaného Valenta.