NEBEZPEČÍ U MANTINELU. Karlovarský hokejista Václav Skuhravý poznal, jaké mají

NEBEZPEČÍ U MANTINELU. Karlovarský hokejista Václav Skuhravý poznal, jaké mají v Litvínově hrazení. Tvrdé jako všude jinde. | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

Hokejisté Litvínova v prodloužení ukončili sérii pěti proher

• 0
Hokejisté Litvínova porazili v dohrávce prvního kola extraligy Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. O výhře domácích rozhodl v 62. minutě při přesilovce Martin Ručinský, který jednou skóroval i v základní hrací době. Litvínov tak ukončil sérii pěti proher, Karlovy Vary se i přes porážku posunuly z posledního místa o skóre před Mladou Boleslav.

"Do půlky zápasu to bylo z naší strany hodně ubojované. Podržel nás tam Petr Franěk, ale pak se bohužel zranil a musel vystřídat. Hokej se začal hrát až po první gólu soupeře, alemy jsme to v přesilovce otočili a byla jen škoda, že za stavu 3:1 jsme tam měli hloupý faul a soupeř přesilovku využil. Když si pak říkáme v kabině, že budeme hrát důsledně a obsazovat hráče, tak při prvním střídání je to po 31 sekundách 3:3. V prodloužení rozhodlo, že se Viktor Hübl tlačil do šance a vynutil si faul," hodnotil Jiří Kučera, litvínovský asistent.

Karlovarský asistent Martin Pešout tvrdil: "Rozhodlo, že jsme v první půlce utkání nedokázali z šesti nebo sedmi tutovek dát gól. Pak jsme hloupými vyhozeními puku dostali domácí do zápasu a nakonec jsme byli rádi, že jsme vydřeli alespoň bod." Podkrušnohorské derby pořádně odstartovala až úvodní trefa Zuckera krátce po skončení trestu Stříteského z poloviny 30.minuty. Začaly tím střelecké dostihy. Necelé čtyři minuty po úvodní trefě Západočechů předložil Hübl napřaženému Ručinskému a ten propálil na bližší tyč do té doby bezchybného Mensatora.

Po Zaťovičově vyhození puku mimo kluziště hrál následně Litvínov přes minutu v pěti proti třem a nejenže ho poslal do vedení po parádní diagonální Lukešově přihrávce Hübl, ale o 38 sekund poté zvýšil na 3:1 úspěšnou dorážkou Gerhátovy rány Hanzl. To už ovšem v brance místo Mensatora, jenž si patrně obnovil zranění třísel, byl náhradník Závorka.

Karlovarští se ale za 87 vteřin vrátili do hry, když jim Skuhrovec zbytečným faulem nabídl početní výhodu a Fraňka propálil Nosek. Do necelých devíti odehraných minut se tak vešel již pátý gól a bylo to 3:2. Podobně nepovedený nástup na led jako Závorka si na začátku 3. dějství prožil i litvínovský náhradník Martin Volke, jenž vystřídal Fraňka. Už po 31 sekundách inkasoval z hole Kumstáta.

Další obrovskou příležitost přidat čtvrtý zásah měla Verva po vyhození Skladaného mimo led v 53. minutě, ale 67 vteřin přesilovky pět na tři její hráči gólem neukončili. V závěru mohl rozhodnout Kumstát, Volke ho však vychytal.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se už po pár vteřinách provinil faulem Gulaši a přesilovou situaci čtyři na tři přetavil ve vítězný gól snadnou trefou do prázdné branky hrdina večera Ručinský.