Hokejisté Litvínova v prodloužení ukončili sérii pěti proher

8:28aktualizováno  10:27
Hokejisté Litvínova porazili v dohrávce prvního kola extraligy Karlovy Vary 4:3 v prodloužení. O výhře domácích rozhodl v 62. minutě při přesilovce Martin Ručinský, který jednou skóroval i v základní hrací době. Litvínov tak ukončil sérii pěti proher, Karlovy Vary se i přes porážku posunuly z posledního místa o skóre před Mladou Boleslav.

NEBEZPEČÍ U MANTINELU. Karlovarský hokejista Václav Skuhravý poznal, jaké mají v Litvínově hrazení. Tvrdé jako všude jinde. | foto: Petr Kreutzer, MF DNES

"Do půlky zápasu to bylo z naší strany hodně ubojované. Podržel nás tam Petr Franěk, ale pak se bohužel zranil a musel vystřídat. Hokej se začal hrát až po první gólu soupeře, alemy jsme to v přesilovce otočili a byla jen škoda, že za stavu 3:1 jsme tam měli hloupý faul a soupeř přesilovku využil. Když si pak říkáme v kabině, že budeme hrát důsledně a obsazovat hráče, tak při prvním střídání je to po 31 sekundách 3:3. V prodloužení rozhodlo, že se Viktor Hübl tlačil do šance a vynutil si faul," hodnotil Jiří Kučera, litvínovský asistent.

Karlovarský asistent Martin Pešout tvrdil: "Rozhodlo, že jsme v první půlce utkání nedokázali z šesti nebo sedmi tutovek dát gól. Pak jsme hloupými vyhozeními puku dostali domácí do zápasu a nakonec jsme byli rádi, že jsme vydřeli alespoň bod." Podkrušnohorské derby pořádně odstartovala až úvodní trefa Zuckera krátce po skončení trestu Stříteského z poloviny 30.minuty. Začaly tím střelecké dostihy. Necelé čtyři minuty po úvodní trefě Západočechů předložil Hübl napřaženému Ručinskému a ten propálil na bližší tyč do té doby bezchybného Mensatora.

Po Zaťovičově vyhození puku mimo kluziště hrál následně Litvínov přes minutu v pěti proti třem a nejenže ho poslal do vedení po parádní diagonální Lukešově přihrávce Hübl, ale o 38 sekund poté zvýšil na 3:1 úspěšnou dorážkou Gerhátovy rány Hanzl. To už ovšem v brance místo Mensatora, jenž si patrně obnovil zranění třísel, byl náhradník Závorka.

Karlovarští se ale za 87 vteřin vrátili do hry, když jim Skuhrovec zbytečným faulem nabídl početní výhodu a Fraňka propálil Nosek. Do necelých devíti odehraných minut se tak vešel již pátý gól a bylo to 3:2. Podobně nepovedený nástup na led jako Závorka si na začátku 3. dějství prožil i litvínovský náhradník Martin Volke, jenž vystřídal Fraňka. Už po 31 sekundách inkasoval z hole Kumstáta.

Další obrovskou příležitost přidat čtvrtý zásah měla Verva po vyhození Skladaného mimo led v 53. minutě, ale 67 vteřin přesilovky pět na tři její hráči gólem neukončili. V závěru mohl rozhodnout Kumstát, Volke ho však vychytal.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm se už po pár vteřinách provinil faulem Gulaši a přesilovou situaci čtyři na tři přetavil ve vítězný gól snadnou trefou do prázdné branky hrdina večera Ručinský.

Autoři:

Témata: Verva Litvínov

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Děčínský rozehrávač Ondřej Šiška se raduje.
Šiška: Necítil jsem žádnou křivdu. A rád teď přijmu stěžejnější roli

Zdálo se, že basketbalový Děčín rozehrávače Ondřeje Šišku už nebude potřebovat, ale nakonec je všechno jinak. Šiška zůstává.  celý článek

Sparťanská trojice se raduje po gólu na ledě Komety Brno.
Sparta porazila Ambri-Piottu s Králem v brance, Litvínov těsně prohrál

Hokejisté pražské Sparty vstoupili do turnaje v Berlíně výhrou nad švýcarským celkem Ambri-Piotta 5:2 a v neděli budou hrát od 14:00 o prvenství s domácím...  celý článek

Kapitán děčínských basketbalistů Jakub Houška přebírá pohár za druhé místo od...
Děčínský Houška: Finále počtvrté? Nebude se od nás čekat, ale chceme ho

Na konci této sezony mu bude skoro 36 let a vyprší mu smlouva v Děčíně, končit se ale basketbalovému Válečníkovi Jakubu Houškovi ještě nechce.   celý článek