OBRÁNCE NA ZTEČI. Třinecký útočník David Květoň (vpravo) se snaží zastavit...

OBRÁNCE NA ZTEČI. Třinecký útočník David Květoň (vpravo) se snaží zastavit chomutovského beka Jiřího Kučného. | foto: ČTK

Litvínovští hokejisté berou bod mistrovi. A Chomutov? Kiks

• 0
Mistrovská neděle! Hokejisté Litvínova v neděli hráli na ledě šampionů z Plzně. A Chomutov vystavoval zbrusu nový Masarykův pohár, který je určen pro vítěze české extraligy. Jenže moc slávy nebylo, mistrovsky to nevypadalo.

Předposlední litvínovskou Vervu aspoň těší cenný bod z Plzně, byť nedala ani gól. Prohrála 0:1 po nájezdech! Zato Piráti z Chomutova se po pádu na poslední místo neprobrali, doma byli vypískaní po průšvihu 2:5 s Třincem.

Litvínov ani ve čtvrtém zápase pod trenéry Rulíkem a Hořavou nevyšel bodově naprázdno. Ale netrefil se ani v rozstřelu, v němž domácí Machovský nájezdníkům odolal. "Během celého zápasu byli domácí o něco pohyblivější a vytvořili si víc šancí. My jsme to nahrazovali obětavostí a bojovností," řekl asistent Miloslav Hořava.

A tvrdil: "Za bod v naší situaci jsme rádi, je to zásluha celého mužstva, ale hlavně vynikajícího Francouze. Nájezdy jsou loterie. Bod navíc by byl příjemný, ale i tak jsme spokojení."

Milan Razým, kouč Plzně, hodnotil: "Čekali jsme výbornou obranu a Francíka, kterému se na nás daří. Přesilovku 5 na 3 jsme nesehráli ideálně. Říká se, že za to si tým nezaslouží vyhrát, ale my jsme to naštěstí porušili."

Chomutovské vystoupení? Proti Třinci bylo za 4:21 minuty po Pirátech! Už za 113 vteřin otevřel skóre Martin Růžička, dostal přihrávku podél brankoviště a zametl puk za Kostúra. Chvíli nato po přečíslení domácí paralyzoval i Polanský. Vlastní gól ve 2. třetině všechno korunoval. Stínem bylo krvavé zranění třineckého Zíba, otřesený musel sanitkou do nemocnice.