PRÁZDNÁ BRANKA. Hradecký útočník Jiří Šimánek se snaží dorazit puk do branky

PRÁZDNÁ BRANKA. Hradecký útočník Jiří Šimánek se snaží dorazit puk do branky před chomutovským Lukášem Půlpánem z Chomutova. | foto: ČTK

Chomutov srazila kontroverzní trefa v nastavení, padl i Litvínov

• 0
Plánovaly, jak se vyškrábou z posledních dvou příček, i po pátečním kole však severočeské kluby trčí na extraligovém dně. Chomutov podlehl smolně Hradci Králové, Litvínov ztroskotal těsně v Kladně.

Už to vypadalo, že brankář Milan Řehoř odněkud vyloví puk a prodloužení bude pokračovat. Útočník Lukáš Květoň ho ale v pádu nohou nasoukal do klece a zajistil hokejovému Hradci extraligovou výhru v Chomutově 3:2. Piráti se vztekali, přiměli sudího přezkoumat video. Jenže to jen potvrdilo platnost kuriózní trefy.

"Dostal jsem to před bránu, hodil jsem to tam bekhendem. Odrazilo se to od gólmana do mě a do brány. Normální gól, neřešil bych to. Nevím, na co se čekalo," divil se Květoň. "Vůbec jsem nebyl v nejistotě, když sudí zkoumal video. Vím, že jsem neudělal žádný pohyb nohou, nic."

Hokejisté Chomutova ani jejich fanoušci si to ale zjevně nemysleli. Sudího zasypali urážkami a led flaškami. Jedna dopadla těsně vedle střelce vítězné trefy.

"Těžko mluvit o nespravedlnosti. Ale předtím byl na Štěpána Hřebejka nezapískaný faul, a pak dostaneme takový gól. Nedá se nic dělat," povzdechl si chomutovský gólman Milan Řehoř. "Vyrazil jsem to před sebe, věděl jsem, že puk je někde pode mnou. A jak do mě Květoň narazil, tak to tam prolítlo."

Štěstí pro Hradec, smůla pro Piráty. A aspoň bod do tabulky. "Chtěli jsme urvat tři, bohužel máme jeden. Ale odehráli jsme perfektní zápas, můžeme mít hlavu vztyčenou. A makat dál."

Poslední Litvínov už s uzdraveným Francouzem v brance, zato bez maroda Šlégra v obraně utrpěl už pátou porážku v řadě! 3:2, svítilo včera na tabuli v Kladně a domácí fanoušci buráceli. Verva přitom mohla Rytíře poslat na dno.

Ve 2. třetině hosté dvakrát inkasovali. Nejdřív Růžička i díky šťastným odrazům puku zblízka využil přesilovku, pak Tenkrát vyjel zpoza branky a u vzdálenější tyčky zvýšil na 2:0.

Ve 3. periodě však Litvínov v rozmezí 2 minut a 2 vteřin dorovnal. Ručinský se prosadil při přesilovce před brankovištěm a Hanzl se pak nejlépe zorientoval v obrovském závaru. Jaká škoda pro Vervu, že necelé tři minuty nato nechala Dragouna prokličkovat až z vlastního obranného pásma a ještě mu dovolila z mezikruží vypálit. Nechytatelně.