Trenér Varnsdorfu Aleš Křeček věří, že vítězství nad Karvinou zvedne jeho tým psychicky. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Fotbalisté Varnsdorfu slaví první jarní výhru, Most padl v přestřelce

• 0
První výhra fotbalistů Varnsdorfu na jaře. Karvinou doma porazili 2:0 a odrazili se od sestupových příček. "Snad jsme tím ty naše počáteční problémy zažehnali. Teď ještě ale musíme v zápase o pomyslných 6 bodů porazit Znojmo," myslí už na příští utkání Aleš Křeček, varnsdorfský kouč.

Nedělní duel s Karvinou rozhodla povedená závěrečná patnáctiminutovka první půle. Z dálky se trefil Hozda, gól do šatny přidal dorážkou po rohu Rudnytskyy. "A ve druhé půl už jsme to ubojovali. Karviná nás přehrávala, měla i jednu šanci, ale podržel nás brankář. Tohle vítězství nám určitě hodně pomůže i psychicky," věří Křeček.

Na fotbal neuvěřitelnou přestřelku odehrál Most v Kladně a vyšel z ní jako poražený tým. Padl 3:5. Badalyan sice zajistil hostům vedení 1:0, ale Kladno ještě do poločasu přetočilo skóre po zásazích Wojnara z penalty a Sklenáře. V úvodu druhé části pojistil vedení Kabele, další branky dali znovu Kabele a Štverák. Ani za stavu 1:5 se Most nevzdal, v závěru Danoski a Bednář aspoň zkorigovali porážku.

V příštím kole Varnsdorf hostí Znojmo, Most má doma Čáslav.