Na hřišti v Chanově chybí oplocení, sítě či zábrany za brankami. | foto: Tomáš Kassal, 5plus2.cz

Fotbalisté z Chanova vedou okresní přebor, na postup ale nemají peníze

  • 13
Fotbalisté z mosteckého sídliště Chanov kralují okresnímu přeboru starších žáků a ani jejich brankář Michal Přívratský nemá v soutěži konkurenci. Na postup do kraje přesto nepomýšlejí. Chybí jim peníze.

„Okres jsme v minulých letech už dvakrát vyhráli, ale postup museli odmítnout. Kraj je ještě dražší, ani teď přitom nemáme dost financí,“ říká jednatel FK Chanov František Nistor.

Hráči z Chanova letos postupně porazili Obrnice 6:2, FŠ Most 9:2 a o minulém víkendu vyhráli v Lomu 8:3. Brankář Přívratský dostal loni za sezonu ve 20 zápasech 25 branek, jeho konkurenti se pohybovali kolem šedesáti i stovky gólů.

Jenže mistrovské zápasy hrají Chanovští v Mostě v Albrechtické ulici, a na úplně každý tak potřebují platit dopravu. Peníze na to dávají členové klubu a trenéři.

„Platíme to sami. Některé kluky vozíme ve svých autech, to je dobré, ale nevejdeme se všichni. Takže musíme ještě platit taxi, což není levné,“ líčí Nistor.

Na sídlišti v Chanově hráči jen trénují. Kvůli nedostatku peněz ale u něj nemají ani plot. „Postavili bychom si ho klidně sami, kdybychom sehnali aspoň materiál. Hřiště totiž musíme hlídat, aby ho nikdo nezničil,“ poznamenal Nistor.

Kvůli penězům nemá chanovský klub ani dorostence

Hráčům chybí i nové sítě či zábrany za brankami. „Fotbal mě baví. Ale nebaví mě pořád chodit pro míče za branku,“ přiznal při jednom z tréninků dvanáctiletý Mirek Vaňo.

Kvůli penězům ostatně nemá chanovský klub ani dorostence, i když tu už trenéři vychovali řadu šikovných fotbalistů.

„Kluci od nás tak hrají v Mostě, Obrnicích nebo Strupčicích. My na dorost nemáme, a když kluci chtějí hrát, musí jinam,“ přidal předseda klubu Peter Bažo.

S čím naopak trenéři nemají problém, je disciplína a chuť místních kluků hrát fotbal. Díky tomu se na ně trenérům daří působit, aby se ve škole učili a nezlobili.

„Každý týden kontrolujeme žákovské knížky. A fotbal je jen za odměnu. Takže kdo donese čtyřku a pětku, končí na lavičce. Trojky ještě bereme. Ale poznámka? To neexistuje,“ shodují se Nistor a Bažo.

Ve financování klubu letos pomůže aspoň město Most, kterému hřiště na sídlišti patří. Od října budou totiž chanovští fotbalisté i správci hřiště a za to dostanou deset tisíc korun měsíčně. Na plot, zábrany či nové dresy ale chanovští sportovci hledají peníze pořád dál.