Zlínský gólman Stanislav Dostál chytá míč před ústeckým Lukášem Vaňkem.

Zlínský gólman Stanislav Dostál chytá míč před ústeckým Lukášem Vaňkem. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Varnsdorf a Ústí: První místo ve druhé lize zapovězeno

• 0
Jedinečnou šanci, jak přezimovat na postupových příčkách, propásli fotbalisté Varnsdorfu i Ústí ve 2. lize. Rozlučka s podzimem totiž nebyla vítězná, třebaže nastoupili doma.

Oba severočeské celky mohly jít do čela, i tak se drží v závěsu za nejlepšími, tedy za Táborskem a Hradcem Králové. Třetí je Varnsdorf, čtvrté Ústí, oba mají 29 bodů.

Varnsdorf remizoval právě s vedoucím Šimákovým Táborskem 2:2, ačkoli už po 18 minutách vládl 2:0! Zpoza vápna se krásně trefil kapitán Kotiš a ještě z větší dálky otevřel skóre Breite. Jenže rychlý gól vrátil Táborsko do hry. Jen 4 minuty po Kotišově zvýšení hosté utekli a přečíslení využil Vukadinovič. Šimákova kličkovaná a zpětná pobídka na Kočího, který se zbavil dvou hráčů Varnsdofu a trefil se k tyči, šlágr dorovnala.

Zatímco mužstvu trenéra Frťaly se tleskalo za góly i pěkné akce, v Ústí nebylo ani to. Selhalo 0:2 se zachraňujícím se Zlínem. Góly nasázel za prvních 21 minut! Železník pálil po odraženém míči, Malcharek přeloboval Nováka. "Po všech stránkách hodně slabý výkon. Náš vstup do utkání absolutně nechápu. Víme, že Zlín bude bojovat, ale my začneme, jako že si jdeme jen zakopat," čertil se kouč Lukáš Přerost. "Soupeř u všeho dřív."

Mostecký Baník doma rozcupoval poslední Vltavín 4:1, dvěma góly se blýskl Jan Procházka, první dal ve 4. minutě. Hosté nestíhali, navíc dohrávali o devíti. Ve 2. půli se vyfaulovali Očovan a Krimlák.