Litvínovský gólman Petr Franěk zasahuje před Markem Hovorkou z Kladna

Litvínovský gólman Petr Franěk zasahuje před Markem Hovorkou z Kladna (uprostřed). | foto: Roman Vondrouš, ČTK

Další krach. Hokejisty Litvínova zmrazil šesti góly lídr z Liberce

• 0
Rychlý proces. Nečekaně rychlý. Hokejisté Litvínova v pátek doma selhali s lídrem extraligy Libercem 3:6, když po první třetině kulhali už 0:4. "Stejné jako s Třincem. Něco si říkáme v kabině, pak nastoupíme do zápasu a během chvilky prohráváme o čtyři góly. To pak jde sebevědomí rychle dolů," řekl litvínovský bek Radim Skuhrovec.

V čase 11:09 vyhnali Bílí Tygři z litvínovské "klece" brankáře Fraňka. První gól dostal za 116 vteřin z přesilovky Liberce, pak se trefil Špaček pod břevno a po Nedvědově přihrávce z otočky puk tečoval Klimenta.

I náhradník Volke kapituloval, jako první liberecký obránce sezony skóroval po buly zapomenutý Derner. "Dostali jsme lekci z efektivity. Na střely byla první třetina 13:6, na góly 0:4," litoval litvínovský asistent Jiří Kučera.

Hosté po jednom z kontrů zvýšili na hororových 0:5. Litvínov zápas nezabalil, v přesilovkách korigovali Hujsa a Brejčák, po nich Frolík. Pozdě.

"Ty góly jsme potřebovali dřív," přiznal Skuhrovec. Šanci na reparát má Litvínov zítra na Spartě. Zabrat už musí: z posledních sedmi zápasů šest prohrál. "Snažíme se z útlumu dostat, aby nevznikla nějaká díra v tabulce."