Ústí nad Labem - Chomutov. To jsou v první hokejové lize vždy vypjaté bitvy.

Ústí nad Labem - Chomutov. To jsou v první hokejové lize vždy vypjaté bitvy. | foto: Karel Pešek, MF DNES

Chomutovští Piráti honí ústecké Lvy. Derby může být bitva o prvenství

• 0
Písek, překvapivý strašák pro Ústí. V první hokejové lize dokázal tenhle podprůměrný tým složit lídra už podruhé. A středeční porážka 2:3 navíc smrskla vedení Lvů na 2 body. Konkurenční chomutovští Piráti totiž snadno zvítězili v Benátkách 4:0.

"Z naší strany to byl špatný výkon. Velkým problémem v poslední době je to, že dotahujeme gólovou ztrátu na poslední chvíli. A dopadlo to tak, že jsme na soupeře v závěru nestačili," litoval na klubovém webu ústecký brankář Zdeněk Orct, jenž se vrátil mezi tyče po měsíc a půl dlouhé přestávce.

Ústí ztrácelo 0:2 i 1:3, přesto v závěru zápas pořádně zdramatizovalo. Lvi zariskovali bez brankáře a Hořavovu střelu od modré už v probíhající 60. minutě tečoval do sítě Jakub Lev. V čase 59:21 přišla velká šance poslat zápas do prodloužení: gólman Sedláček posunul branku a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jenže Třetina nájezd neproměnil, jeho kličku do bekhendu písecký brankář vystihl.

"Sedláček předvedl naprosto perfektní výkon. Sice se v závěru dopustil menší chyby, když posunul branku, ale následný nájezd chytil, takže si vše velmi rychle odčinil. Těsné vedení jsme udrželi, máme tři body, takže jsme spokojení," hodnotil Josef Řeháček, písecký trenér.

6 bodů, skóre 10:0. Tahle výtečná bilance z posledních dvou venkovních zápasů znovu přiblížila k prvnímu místu Chomutov. "Předvedli jsme velice solidní výkon, navíc podpořený naším brankářem," byl spokojený po vítězství 4:0 v Benátkách Jan Votruba, chomutovský asistent.

Řehoř vychytal druhou nulu za sebou a Piráti ztrácejí na vedoucí Lvy už pouhé dva body. Derby, které se hraje už ve středu 25. ledna v ústecké aréně, tak může být přímou bitvou o prvenství! Když hrají Litoměřice s Hradcem Králové, domácí neprohrávají.

CHOMUTOV DO TOHO! Fanoušek hokejových Pirátů.

CO TÍM CHTĚL BÁSNÍK ŘÍCT? Ústečtí fandové vyslali signál do Chomutova.

Platí to i po čtvrtém vzájemném duelu těchto soupeřů. Litoměřice zvítězily v Kalich Areně 4:2 hlavně díky čistému hattricku útočníka Kafana. "Po utkání s Mostem jsme si museli s hráči trochu promluvit.

Proběhla i nějaká výstraha, protože ten zápas byl odfláknutý. A proti Hradci bylo vidět, že kluci byli úplně jinak koncentrovaní a disciplinovaní," líbilo se na hclitomerice. cz trenéru Danielu Tvrzníkovi.

Kadaň nečekaně rozstřílela třetí Olomouc 7:3 i díky dvěma zásahům Heřmana a Charouska. Odpadlík Most prohrál u předposlední Třebíče 1:4.