Chomutovští hokejisté zahazovali šance a Třinec je trestal

10:30aktualizováno  10:30
Na první gól i bod si hokejisté extraligového nováčka z Chomutova musejí počkat nejméně do druhého kola. V páteční těžké premiéře rupli na ledě vicemistra Třince 0:3, ovšem až po hodně tuhé bitvě.

Chomutovský útočník Marek Sikora startuje za kotoučem v utkání proti Třinci. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Jeli jsme do Třince s tím, že chceme dobře bránit, a věděli jsme, že nás Třinec určitě dostane do tlaku, že nás zatlačí do obranného pásma,“ přiznal Vladimír Růžička, debutující kouč hostujících Pirátů.

Vítězný gól dal polský útočník Chmielewský, kterému puk naservíroval Plíhal tak, že neměl problémy Kopřivu prostřelit.

„V prvních dvou třetinách jsme bránili slušně a byla škoda, že dvě minuty před koncem druhé jsme dostali gól,“ litoval Růžička. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se pokusíme vyrovnat, ale bohužel. Šance jsme měli, power play jsme sehráli perfektně, škoda, že nám to tam nespadlo.“

Spadlo, vezme-li se to doslova. A hned dvakrát v posledních 17 vteřinách zápasu. Nejdřív se domácí trefili při hře bez brankáře, pouhou sekundu před koncem pak Kopřivu překonal Dravecký.

„Chomutov odehrál celý zápas výborně do obrany, my jsme bušili do zavřených vrat. Byl to nesmírně urputný zápas,“ hodnotil duel třinecký kouč Jiří Kalous.

Oceláři byli víc na puku, paradoxně si šance spíš vytvářeli hosté. Třikrát se dostali do přečíslení ve dvou na jednoho, ale ani jednou ho nevyřešili správně. „Vždycky jsme zkazili finální přihrávku,“ litoval gólman Pirátů Miroslav Kopřiva.

Třinec si po zápase zhluboka oddychl. „Když se nám podařilo vstřelit branku, věděli jsme, že soupeř začne tlačit, což se potvrdilo,“ povídal třinecký Kalous. „V klíčových momentech nás podržel skvělými zákroky brankář Hamerlík.“

Domácí debut obstará Pirátům nedělní partie s Mladou Boleslaví, buly v 17.30. „Čeká nás možná ještě těžší zápas než v Třinci,“ míní trenér Růžička.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Šimon Szathmáry v dresu Dukly Jihlava
Konečně gólová slast. Pirát Szathmáry dobývá fotbalový prales

Jako hokejový obránce si Šimon Szathmáry radost ze vstřeleného gólu moc často neužije, proto se nechal přemluvit k občasnému fotbalovému záskoku ve Věžnici,...  celý článek

Kapitán děčínských basketbalistů Jakub Houška přebírá pohár za druhé místo od...
Děčínský Houška: Finále počtvrté? Nebude se od nás čekat, ale chceme ho

Na konci této sezony mu bude skoro 36 let a vyprší mu smlouva v Děčíně, končit se ale basketbalovému Válečníkovi Jakubu Houškovi ještě nechce.   celý článek

Ostravský Carlos De Azevedo (vpravo) a Jan Krob z Teplic bojují o míč.
Chyby jsme si vyříkali, kývl ostravský kouč. A co ukážou Teplice?

Nenápadné, ale silné Teplice jsou soupeřem fotbalistů Baníku Ostrava ve čtvrtém kole první ligy. Utkání na Městském stadionu v Ostravě začne v sobotu v 17...  celý článek