Chomutovský útočník Michal Vondrka překonává ze samostatného nájezdu třineckého...

Chomutovský útočník Michal Vondrka překonává ze samostatného nájezdu třineckého gólmana Šimona Hrubce. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Chomutovští hokejisté velebí Vondrku, hattrickem sťal Třinec

• 0
Hokejový Chomutov v úterý ukázal lepší tvář, doma si podal druhý Třinec.

Panečku, to je kapitán! Útočník Michal Vondrka včera táhl hokejové Piráty z Chomutova za obratem proti Třinci. Hattrick!

Díky jeho třem gólům domácí porazili Oceláře 5:4 po samostatných nájezdech, které rozhodl právě Vondrka, hrdina večera. Tři tisíce diváků vyvolávaly jeho jméno.

Domácí dvakrát ztráceli dva góly, dvakrát se dotáhli. Zápas pro ně začal bídně, v čase 6:37 ztráceli už 0:2. Třinec dvakrát využil přečíslení a překonal brankáře Krále, který opět dostal přednost před Lacem. Jenže do 2. třetiny vstoupili Piráti jako vyměnění a za necelých šest minut poprvé srovnali. Nejdřív skóroval Koblasa z dorážky, pak Vondrka po sólovém nájezdu.

Jenže druhý tým extraligy zase odskočil o dvě branky. Ještě do konce 2. periody skórovali Petružálek z kontroverzní přesilovky a Špirko po špatné rozehře domácích.

Piráti se nevzdali.

Na kontakt je dostal svým desátým gólem v sezoně Poletín. Kämpf vracel puk před brankoviště, Koblasa prázdnou branku sice netrefil, ale kotouče se zmocnil za brankou číhající Poletín a zasunul do odkryté klece. A pak přišla další hvězdná chvíle Vondrky, znovu se dostal do sóla a znovu ho zvládl.

A aby toho nebylo málo, Hrubce překonal v penaltovém rozstřelu. Brankář z něj musel zešedivět.

V pátek Chomutov nastoupí zase doma, přijede Olomouc.