Basketbalistům Nymburka se proti Děčínu povedla mistrovská vendeta

14:32aktualizováno  14:32
Mistrovská pomsta za zatím jedinou letošní porážku v NBL: Nymburk doma složil basketbalisty Děčína 75:47. Favorit vedl nad svým dosud jediným pokořitelem už po sedmi a půl minutách 23:7 a vlastně hned rozhodl zápas.

Admir Alič (vlevo) z Děčína obchází Mika Lenzlyho z Nymburka. | foto: Karel PešekMF DNES

Nymburk ničil hosty především na doskoku (47:29) a povedlo se mu dokonale uhlídat reprezentanta Pavla Houšku, který dal pouhé dva body.

Chomutov klesl na 11. místo po porážce 75:96 ve Svitavách.

"Domácí zaslouženě vyhráli. My jsme bohužel jednoznačně propadli v obraně, hlavně v prvním poločase. Věděli jsme, že Svitavy jsou doma nebezpečné, že hrají úplně jiný basket než venku. A daly nám lekci z produktivity, když do poločasu proměnily z jedenácti pokusů osm trojek. Druhý poločas se již jen dohrával," hodnotil Tomáš Eisner, chomutovský kouč.

Novic týmu Darren Duncan, který nahradil Dereka Wrighta, odehrál 24 minut a nastřílel 9 bodů.

Ústí padlo těsně 84:88 na palubovce Interu Bratislava, přestože v úvodu vedlo 19:10. V domácím dresu se však potom rozehrála srbská posila Mitar Trivunovič a karta se začala obracet. Skvěle zahrál i Joshua Dollard, který byl s 23 body nejlepším ústeckým střelcem.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Posádka čtyřkajaku (zleva) Dan Havel, Jan Štěrba, Radek Šlouf a Jakub Špicar.
Posádka se mění, víra v úspěch nikoli. Co ukáže čtyřkajak na domácím MS?

Měnila se data v kalendáři, měnily se také kulisy. Bojovali spolu v Etonu u Londýna při svém prvním olympijském bronzu, v Moskvě na zlatém světovém šampionátu,...  celý článek

Tepličtí Admir Ljevakovič (vlevo) s Aleksandarem Šušnjarem bojují o míč s...
Baník - Teplice 3:3, domácí otočili skóre, o výhru přišli v závěru

To byl blázinec. Ostravští fotbalisté po půlhodině s Teplicemi prohrávali 0:2, ale během dvaceti minut druhého poločase dali tři góly, skóre otočili, ale...  celý článek

Ostravský Carlos De Azevedo (vpravo) a Jan Krob z Teplic bojují o míč.
Chyby jsme si vyříkali, kývl ostravský kouč. A co ukážou Teplice?

Nenápadné, ale silné Teplice jsou soupeřem fotbalistů Baníku Ostrava ve čtvrtém kole první ligy. Utkání na Městském stadionu v Ostravě začne v sobotu v 17...  celý článek